Strach załamka

Wysłane przez AtomowkaX 

AtomowkaX (offline)

Post #1

16-04-2018 - 08:31:43

Witam mam 38 lat w zeszłym tygodniu wyczułam u siebie w lewej piersi guza sad smiley
Byłam u lekarza zrobił mi USG
pobrali mi krew na Markery nowotworowe wizyta dopiero w piątek jestem przerażona
Opis USG:
w GÓRNYM PRZYŚRODKOWYM KWADRACIE W MIEJSCU WYCZUWALNEGO GUZA, NIEREGULARNE OGNISKO O WYMIARACH 24X 20 MM O NIERÓWNYCH ZATARTYCH GRANICACH Z WYRAŹNYM CIENIEM ZA ŚCIANĄ TYLNĄ Z NIEJEDNORODNYM ROZKŁADEM CECH WEWNĘTRZNYCH PRAWIE BEZECHOWĄ NIE WYKAZUJĄCĄ ZMIAN KSZTAŁTU I ROZKŁADU I ROZKŁADU WEWNĘTRZNYCH POD WPŁYWEM UCISKU. WYŻEJ OPISANE OGNISKO NIE KODUJE SIĘ KOLOREM W BADANIU DOPPLEROWSKIM. oBRAZ USG SUGERUJE ZMIANĘ PODEJRZANĄ O WYSOKIM STOPNIU PRAWDOPODOBIEŃSTWA ZŁOŚLIWOŚCI, JEDNAK BEZ KLASYCZNYCH CECH ZŁOŚLIWOŚCI. WG. SKALI BIRADS- US STOPIEŃ 4C

renatar (online)

Post #2

16-04-2018 - 08:44:05

sieradz 

Atomówka najważniejsze żeby zrobili szybko biopsję gruboigłową a nie skupiali się na markerach. Szkoda czasu. Szukaj onkologa lub poradni chorób piersi.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

AtomowkaX (offline)

Post #3

16-04-2018 - 08:56:04

renatar mój lekarz Ginekolog kazał mi zrobić badania więc je zrobiłam dziś wynik . Termin wizyty u niego dopiero w piątek mówił mi że da mi skierowanie na biopsje

renatar (online)

Post #4

16-04-2018 - 09:11:03

sieradz 

Uważam że powinien ci dać skierowanie zaraz po usg, nie to że w opisie coś mówi że to rak ale jak jest nawet podejrzenie to powinnaś mieć gruboigłową. Jak będziesz u niego to domagaj się właśnie gruboigłowej bo może cię zbywać cienkoigłową. Markery to sprawa wątpliwa ja przy bardzo dużym miejscowym raku miałam 6 a norma była do 30.

marzusia (offline)

Post #5

16-04-2018 - 09:20:33

Cieszyn 

Rzeczywiście, tak jak Renata pisze, markery to dodatek, nie są badaniem miarodajnym . Tutaj biopsja jest konieczna i dopiero jej wynik jednoznacznie określi z czym mamy do czynienia

Krynia58 (offline)

Post #6

16-04-2018 - 09:31:55

Warszawa 

Kiedy będziesz u gin brała skierowanie, poproś też o kartę DILO. To pomoże przyśpieszyć diagnozowanie.
Ginekolog powinien ją wystawić.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

AtomowkaX (offline)

Post #7

16-04-2018 - 10:20:24

Jak długo się czeka na wynik z biopsji

renatar (online)

Post #8

16-04-2018 - 10:24:13

sieradz 

W Łodzi czekałam około 10 dni na wynik ale są ośrodki gdzie czeka się dłużej.

Al_la (offline)

Post #9

16-04-2018 - 10:26:45

k/Warszawy 

Około 2-3 tygodni.
Dziewczyny mają rację. Szkoda czasu na "zabawę". Powinnaś mieć szybko biopsję i zacząć leczenie.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Wandka (offline)

Post #10

16-04-2018 - 11:40:32

Warszawa 

Z kartą DILO czekałam 7 dni na wynik.

KasiaK78 (offline)

Post #11

16-04-2018 - 15:58:38

Gorlice 

Robiąc biopsję gruboigłową przypilnuj koniecznie żeby oznaczyli ci receptory (estrogenowe, progesteronowe i HER2) - teoretycznie jest to oczywista oczywistośc że trzeba je oznaczyć ale nie zawsze to robią, a jest to kluczowa sprawa przy planowaniu leczenia (oczywiście jezeli zmiana okaże się zlośliwa).

AtomowkaX (offline)

Post #12

19-04-2018 - 12:03:30

Marker Ca-125 wyszedł mi w normie 11.3 jutro mam wizytę i kolejne USG mam nadzieję że dostane skierowanie na biopsje

Ann Dxx (offline)

Post #13

20-04-2018 - 13:09:31

Widze ze u Ciebie ciągnie sie jak u mnie ka nie czekała bym jak kieruje ginekolog tylko z ust leciała bym do onkologa

marzusia (offline)

Post #14

20-04-2018 - 16:01:57

Cieszyn 

Atomówka byłaś dzisiaj u lekarza, co powiedział, dal skierowanie na biopsję?

AtomowkaX (offline)

Post #15

11-05-2018 - 11:03:12

Tak biopsja wykonana wynik dopiero we wtorek . Podczas biopsji nie można było wbić się w guza lekarz próbował dwukrotnie.

fianiebieska (offline)

Post #16

11-05-2018 - 12:23:30

Warszawa 

AtomowkaX ile pobrań zrobił lekarz? Biopsja była grubą igłą?

fianiebieska opowiada

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-05-2018 - 12:23:43 przez fianiebieska.

AtomowkaX (offline)

Post #17

11-05-2018 - 12:31:25

Pobranie było jeno cienką igłą.Pytałam o grubą niestety powiedziała że wykonuje tylko cienką sad smiley za pierwszym razem pobranie nie udało się ponieważ guz jest bardzo twardy tak stwierdziła Pani doktor, stwierdziła również podczas pobrania że nie za dobrze to wygląda...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-05-2018 - 12:34:34 przez AtomowkaX.

fianiebieska (offline)

Post #18

11-05-2018 - 12:48:01

Warszawa 

Pozostaje czekać, do wtorku już blisko, trzymam mocno kciuki pociesza

fianiebieska opowiada

AtomowkaX (offline)

Post #19

11-05-2018 - 12:51:06

fianiebieska
Pozostaje czekać, do wtorku już blisko, trzymam mocno kciuki pociesza
To czekanie jest najgorsze sad smiley

fianiebieska (offline)

Post #20

11-05-2018 - 12:53:07

Warszawa 

Wiem... uwierz mi, wiem jak to jest, ja czekałam na wynik biopsji 5 tygodni, myślałam, że się przekręcę z nerwów pali

fianiebieska opowiada

AtomowkaX (offline)

Post #21

17-05-2018 - 09:55:01

Witajcie dziewczyny
Wynik z biopsji i mammografii już mam .
Biopsja :
Krew, drobne skrzepy tkanki tłuszczowej
Mamografia:
Utkanie piersi gruczołowe gęste, struktur patologicznych, uchwytnych w USG oraz podejrzanych węzłów chłonnych w dołach pachowych nie uwidoczniono. WL6P na godz 10 struktura guzkowa lita o nieregularnych obrysach wielki 16x13 mm.
CA-15.3 - 15,33
Dostałam skierowanie do poradni chirurgicznej na usunięcie guza , stwierdziła że trzeba by zrobić biopsje grubą igłą a i tak guzka trzeba usunąć więc biopsji nie wykona bo zrobią wycinek i dadzą do badania

marzusia (offline)

Post #22

17-05-2018 - 11:26:10

Cieszyn 

No i właśnie taki jest sens robienia cienkiej igły.bezradny

AtomowkaX (offline)

Post #23

21-06-2018 - 19:58:57

Nie wiem od czego mam zacząć bo ostatnio dużo u mnie się działo mam mętlik w głowie i nie wiem co robić sad smiley
Po ostatniej mojej biopsji i mammografii dostałam skierowanie do chirurga na usunięcie guza, po wizycie udałam się ze skierowaniem do szpitala termin przyjęcia na 24 lipca niestety nie mieli miejsc aby mnie przyjąć jak i również może być tak że w dniu terminu mogą mnie nie przyjąć jak nie będzie miejsca sad smiley myślałam że mnie coś trafi no cóż trzeba czekać . Po kilku dniach pierś mnie zaczęła boleć tz okolice guza straszne kłucie , wystraszyłam się i poleciałam zaraz do lekarza był zdziwiony że nie jestem na oddziale. W internecie znalazłam szperać i natknęłam się na szpital Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach i właśnie tam poprosiłam lekarza o skierowanie. Do poradni onkologicznej trafiłam bardzo szybko termin bardzo szybki. Dostałam od onkologa skierowanie na mammografie spektralną po której dziś jestem, badanie obu piersi i bardzo dobrze że właśnie to badanie miałam, wcześniejsze USG i mammografia zwykła obu piersi wykazały guza lewej piersi ,a dziś dowiedziałam się że również mam guza w drugiej piersi badanie było powtórzone i guz jest w obu piersiach. Lekarz dziś założył mi kartę DILO i teraz czekam na termin biopsji gruboigłowej obu piersi i usg zapytałam ile się czeka niestety trzeba czekać na telefon sad smiley

Wynik
Mammografia spektralna z kontrastem
Piersi o budowie gruczołowo - włóknistej. W kwadracie górno-wewnętrznym piersi lewej widoczny jest guz wielkości ok. 20x22mm o częściowo nieostrych obrysach ulegający wzmocnieniu po dożylnym podaniu środka kontrastowego. W jego obrębie widoczne są pojedyncze mikrozwapnienia. Do przodu od zmiany widoczne są w projekcji MILO makrozwapnienia mogące odpowiadać torbieli olejowej. Poza tym pierś lewa bez innych ewidentnych zmian ognisowych ani skupisk mikrozwapnień. W ogonie Sence"a widoczna jest wyspa tkanki gruczołowej. W dole pachwowym lewym widocznych jest kilka węzłów chłonnych wielkości do 7mm.
Pierś prawa z asymetrią na zdjęciu MILO wielkości 14x7mm w obrębie kwadratów dolnych . Na zdjęciu celowanym zmiana nie uległa rozprojektowaniu po dożylnym podaniu środka kontrastowego ulega wzmocnieniu , konieczna diagnoza USG i BG. W prawym dole pachowym węzły chłonne wielkości do 8mm. Pojedyncze zwapnienia w obrębie piersi prawej.

Jak długo trzeba czekać na biopsje mając kartę DILO?

Agaba190 (offline)

Post #24

21-06-2018 - 20:09:07

k/Warszawy 

Tutaj wszystko o karcie DILO.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Pollik (offline)

Post #25

21-06-2018 - 20:10:04

Warszawa 

Nie wydaje mi się, ze to zależy od karty, może raczej od przepustowości laboratorium. Albo może od lekarza robiącego badanie. Ja wynik pierwszej gruboigłowej biopsji do diagnozy miałam po tygodniu. Wykonywał ją mój chirurg i od razu dał mi termin wizyty i odebrania biopsji w tym samym dniu. I tak było, na tej wizycie założył mi kartę dilo. Natomiast jak miałam kontrolną cienkoigłową czekałam dwa tygodnie.

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...

mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny
G1, pT1c N0(sn). ER i PgR silnie dodatnie w 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER 2 ujemna, Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-06-2018 - 20:11:49 przez Pollik.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

CafeMilka , Dawko , Ewunia60 , ira , lulu , Malwina1985 , myszka (Administrator), renatar , wjachura
Gości: 508
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018