Wyniki biopsji przed operacją

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

18-03-2017 - 08:44:33

Bardzo proszę o informację czy obowiązkiem lekarza zlecającego biopsję gruboigłową jest zlecenie badania receptorów, HER 2, Ki67 oraz stopnia złośliwości guza? W wyniku badania otrzymałam jedynie rozpoznanie rodzaju guza: Carcinoma ductale invasivum mammae. Zmiana przed biopsją miała 6x8 mm. Lekarz zaordynował operację oszczędzającą, radioterapię i być może chemię. Dostałam także zlecenie na badanie genu BRCA1. Termin operacji został wyznaczony szybciej niż otrzymanie wyniku badania genetycznego. I to cały plan leczenia jaki otrzymałam. Obawiam się pochopnych decyzji, podjęcia niewłaściwego leczenia. Prosiłam lekarza o zlecenie badania bioptatów z biopsji w zakresie receptorów, HER2, KI67 oraz stopnia złośliwości guza. Otrzymałam decyzję odmowną. Czy to jest prawidłowe postępowanie? Guz ma zostać zbadany po zabiegu i wtedy zostanie ustalony plan leczenia. Jestem zdruzgotana faktem, że odmawia mi się prawa do podstawowej wiedzy, jak ma wyglądać moje leczenie i moje życie. Przecież powinnam móc się przygotować, do tego co mnie czeka.

czytaj więcej