Krwawienie podczas hormonoterapii

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

22-04-2018 - 14:16:41

 


Od 6 marca biorę Tamoxifen w dawce 20 mg. Zawsze dość regularnie miesiączkowałam. Przed rozpoczęciem brania leku byłam u ginekologa i miałam USG - było w porządku. Odkąd biorę Tamoxifen okres jest zdecydowanie mniej obfity i pojawił się w 18 dniu cyklu. Teraz w 9 dniu kolejnego cyklu pojawiło się niewielkie plamienie. W ulotce leku w działaniach niepożądanych jest napisane, że bardzo często, częściej niż u 1 na 10 osób mogą się pojawiać m.in. krwawienia z dróg rodnych. Jednocześnie jest także napisane, że należy niezwłocznie poinformować lekarza jeśli pojawią się nietypowe krwawienia z pochwy, bo może to oznaczać, że doszło do zmian endometrium.
Czy powinnam się niepokoić i iść ponownie do lekarza, czy jeszcze poobserwować?


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 338
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018