Nawracający ropień piersi

Dr n.med. Daniel Maliszewski (offline)

Post #1

17-05-2018 - 16:01:05

Od roku walczę z nawracającymi ropniami, pierś cały czas mocno boli. Obecnie zastanawiam się nad usunięciem już całej piersi, ale dopiero będę rozmawiać z lekarzem o wyniku.
Bardzo proszę o ocenę, czy można coś zrobić czy nadal muszę tak cierpieć. Mam już dość sad smiley Wiem, że część to typowo po zabiegach... Ale ja już naprawdę nie mogę. sad smiley
Oto wynik rezonansu magnetycznego: Stan po kilkakrotnych zabiegach drenażu ropni piersi lewej (w tym drenażu próżniowego), od marca 2017. Pierś zniekształcona, z cechami obrzęku, pogrubieniem i zniekształceniem zarysu skóry, rozległymi bliznami wciągającymi skórę w okolicy otoczki brodawki i kwadrancie dolno-zewnętrznym. Zmiany obrzękowe obejmują również powięź i mięsień piersiowy większy - na ich powierzchni rąbek płynu o długości ok. 35 mm i grubości do 4 mm. Zbiorników płynu poza tym nie stwierdza się. Po podaniu środka kontrastowego widoczne rozległe obszary wzmocnienia kontrastowego, rozciągające się od skóry w miejscach nacięć chirurgicznych wgłąb piersi i sięgające aż do powięzi - o charakterze zmian odczynowych, z możliwym komponentem zapalnym. Nie stwierdza się wśród nich ognisk typowych dla procesu rozrostowego. W lewej jamie pachowej kilka węzłów chłonnych o zatokowej budowie, pogrubionej korze, największy 27 x 13 mm - odczynowe.

czytaj więcej