Czy konieczne jest leczenie Reseligo

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

27-05-2018 - 11:05:00

W lutym br. wyczułam zmianę w prawej piersi. Wykonałam mammografię i usg piersi.
Wynik badań: w piersi prawej w kwadrancie górno-pachowym nieostro-konturowane zacienienie o wymiarach 11 x 13 mm.
Wynik badania histopatologicznego: Oligobiopsje z sutka o łącznej długości 26 mm objęte są w 98% swojej objętości naciekiem: rak inwazyjny, bez specjalnego typu G1 (2+1+1). Invasive carcinoma NST. W nacieku raka jw. brak jest przewodów DCIS, cech limfoangioinwazji i cech naciekania okołonerwowego.
Badanie immunohistochemiczne nowotworu: E-cadgerub (+), p63 (-).
W dniu 12.04 wykonano operację oszczędzającą z wycięciem węzła wartowniczego (węzeł chłonny bez zmian nowotworowych (0/1). Badanie immunohistochemiczne węzła chłonnego: CK19(-)x3.
Badanie histopatologiczne (pobranego guza): Receptory estrogenowe w części inwazyjnej 85% reakcja średnia. Receptory progesteronowe w części inwazyjnej 95% reakcja średnia. Her-2 w części inwazyjnej (1+), Ki67 (+) - do 15% komórek nowotworowych.
Lekarz onkolog (ze szpitala, w którym mnie operowano) przepisał mi Tamoxifen Ebewe 20 mg oraz Reseligo 3,6 mg. Obecnie jestem przygotowywana do radioterapii, która będzie trwać 4 tyg.
Lekarz prowadzący radioterapię (również onkolog) zwrócił mi uwagę, że w moim przypadku, niepotrzebnie został mi przepisany lek Reseligo.
Moje pytanie jest następujące: dwóch lekarzy onkologów ma odmienne zdanie co do przebiegu mojego leczenia (lekami). Komu zaufać i co zrobić ? Jestem zagubiona sad smiley
Mam 48 lat, miesiączkuję regularnie, nie biorę żadnych innych leków.

czytaj więcej