Dolegliwości kardiologiczne podczas hormonoterapii

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

10-08-2018 - 08:39:48

 


Jestem po obustronnej mastektomii (mutacja BRCA1) z implantacją protez.
Rak piersi zrazikowy, receptory ponad 75%, HER-2 (-) , od 20 marca sama hormonoterapia: Tamoksyfen i Lucrin Depot.
Od jakiegoś czasu miewam kołatania serca, duszności, szybkie męczenie się. Objawy wiązałam z Tamoksyfenem. Na nodze wyszedł żylak. Po zrobieniu echa serca okazało się, że zbiera mi się płyn w worku osierdziowym od strony PK i PP 4-12 mm. Dzwoniłam do mojego lekarza prowadzącego, mówił że to nie ma znaczenia.
Czy rzeczywiście takie objawy nie mają wpływu na dalsze leczenie? Czy takie objawy mogą być od hormonoterapii?
Proszę uprzejmie o wskazówki.


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 618
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018