Dolegliwości kardiologiczne podczas hormonoterapii - cd.

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

13-08-2018 - 10:13:30

 


Kontynuacja pytania "Dolegliwości kardiologiczne podczas hormonoterapii" z 10 sierpnia 2018 r.W piątek byłam na kontrolnym usg piersi oto opis:
Stan po obustronnej mastektomii z powodu raka w piersi prawej i lewostronnej profilaktycznej.
PP blizna bez cech wznowy. W miejscu wskazanym przez pacjentkę widoczna jest prawidłowa tkanka tłuszczowa bez zmian ogniskowych.
PL na pograniczu KZ w obrębie KGZ resztkowa tkanka gruczołowa, tkanka tłuszczowa z cechami obrzęku. Obustronnie w dolnych piętrach pachowych widoczne są odczynowe węzły chłonne o wyraźnych zatokach tłuszczowych, hypoechogennej warstwie korowej. Jeden z węzłów chłonnych dolnego piętra pachy lewej ma odcinkowo pogrubiałą do 5 mm warstwę korową. Okolice nad i podobojczykowe bez cech limphadenopatii. Dodatkowo uwidoczniono zmiany ogniskowe w tarczycy do celowanej diagnostyki w usg. Birads 2.
Chciałam zapytać czy ten płyn w osierdziu, zmiany ogniskowe w tarczycy i ten węzeł z pogrubiałą korą warstwową mogą mieć jakiś związek z rakiem piersi? Mój lekarz odesłał mnie do kardiologa a o guzku w tarczycy nawet nie wspomniał. Wizytę w poradni chemioterapii mam dopiero za miesiąc (podanie lucrinu) i tam chciałam uzyskać pomoc, choć nie wiem czy nie warto tej wizyty przyspieszyć.


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 473
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018