Jakie powinno być zastosowane leczenie

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

08-10-2018 - 12:07:17

U mojej mamy w maju tego roku zdiagnozowano raka piersi.
Dodatni odczyn immunohistochemiczny na receptor estrogenowy w ok 1% komórek. Intensywność odczynu (++). Ujemny odczyn immunohistochemiczny na receptor progestronowy. Nadekspresja receptora HER2. Odczyn imunohistochemiczny na receptor HER2 3+. Indeks proliferacyjny Ki67 (MINI) ok. 30%.
Guzek o wielkości 1.5 cm usunięto tydzień po wyniku biopsji. Marginesy i węzły chłonne były czyste. Mimo tego tomografia komputerowa i rezonans stwierdziły przerzut na nadnercze, w związku z czym zaczęto podawać mamie leczenie perjetą+herceptyną+chemią (nie pamiętam nazwy). We wrześniu powtórzono tomografię, na której okazało się, że guzek na nadnerczu nie zmienił rozmiaru pomimo 5 wlewów. Na tej podstawie lekarz prowadzący stwierdził, że nie jest to przerzut i uprzedził mamę, że dotychczasowe leczenie zostanie wstrzymane i zastąpione innym.
Chciałam zapytać czy lekarz może przerwać perjetę+herceptynę+chemię, mimo wysokiego stopnia złośliwości i możliwości nawrotu tego typu raka. Wyczytałam że rekomendowana długości leczenia tego złośliwego nowotworu to rok.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź albo wskazówki, gdzie mogłabym zdobyć informacje na ten temat.

czytaj więcej