Regulamin

REGULAMIN

"Forum to nie rozmowa w przelocie. Słowo pisane wymaga staranności, pomaga ona potem osobom korzystającym z wyszukiwarki na Forum."


ABC naszego Forum

Poszczególne działy związane są z zagadnieniami tematycznymi i grupują dyskusje na tematy powstające w tych działach.
Działy zawierają wątki - czyli wypowiedzi na dany temat i zwykle są komentowane przez kolejnych Internautów. Wokół szczególnie ważnych lub kontrowersyjnych wypowiedzi może pojawić się kilkaset różnych postów.

A. Jak i co pisać?

1. Przede wszystkim na temat.
2. Osoby, które czytają Forum chcą poznać opinie innych na dany temat - wchodząc tu czytają nasze wypowiedzi. Prosimy zatem nie używać słów obraźliwych i rozmawiać z innymi, tak jakbyśmy prowadzili rozmowę na żywo.
3. Czytelników naszego Forum niewątpliwie zainteresują wypowiedzi przemyślane, przedstawiające jakieś określone poglądy, zawierające komentarze. Wypowiedzi skrajnie lakoniczne nie przyciągną uwagi.
4. Krótkie, emocjonalne wypowiedzi ubarwiają dyskusję, ale jeżeli zawierają głównie przymiotniki (zachwyty lub obelgi) bez wyjaśnienia - nie są zbyt interesujące.
5. Starajmy się pisać po polsku, przestrzegajmy zasad ortografii i gramatyki - jeżeli mamy z tym problemy, to piszmy ze słownikiem w ręku lub w podkreślającym błędy edytorze np. w Wordzie. Rażące błędy ortograficzne obniżają wiarygodność naszych wypowiedzi.
6. Starajmy się pisać tak, aby czytający nie głowił się nad zrozumieniem tekstu. Dłuższe partie oddzielajmy znakami nowego wiersza (ENTER).
7. Prosimy o przemyślenie treści swojego wpisu - to nie jest czat i każda osoba ma dowolnie dużo czasu na sformułowanie czytelnej wypowiedzi - natomiast edycja jest możliwa tylko do 15 minut po napisaniu postu i nie ma opcji kasowania.

B. Tworzenie wątków

1. Tworząc nowy wątek pamiętajmy o nadaniu mu odpowiedniego tytułu, który by skrótowo charakteryzował dane zagadnienie. Temat o treści "Pomocy!" lub "Problem" nic w zasadzie nie mówi.
2. Użytkownik zanim utworzy nowy wątek powinien sprawdzić, czy taka dyskusja na Forum nie jest już prowadzona (poprzez wyszukiwarkę forumową). Uniknie się wtedy dublowania tematów.
3. Tytuł wątku powinien odpowiadać jego zawartości. W przeciwnym wypadku administracja zastrzega sobie prawo do edycji tytułu.
4. Tematyka wątku powinna odpowiadać tematyce podforum, na którym został założony. W przeciwnym wypadku administracja może taki wątek przenieść, połączyć z innym, zamknąć lub skasować.

C. Czego nie powinniśmy robić?

1. Dyskusje na Forum zakładają różnorodność poglądów i postaw, w tym również kontrowersyjnych. Wszystkie muszą być jednak wyrażane w sposób kulturalny, z poszanowaniem godności innych użytkowników, a także osób trzecich oraz tolerancją dla ich odmiennych poglądów.
2. Nie należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne poglądy.
3. Nie warto też wdawać się w kłótnie, w których powodem ostrej wymiany, raczej personalnych wypowiedzi, jest szybka, emocjonalna, nieprzemyślana reakcja na czyjś post. Taka kłótnia szybko eskaluje na kilkanaście postów i nie jest raczej czytana przez innych z zainteresowaniem.
4. Nie piszemy dużymi literami (z wciśniętym Caps Lock) - duże litery w necie oznaczają krzyk.
5. Nie wolno umieszczać takich samych postów w kilku różnych tematach.
6. Nie piszemy i nie zamieszczamy reklam ani też nie wysyłamy listów - łańcuszków.
7. Pliki graficzne zamieszczane przez użytkowników w Galerii oraz inne pliki zamieszczane na Forum nie mogą naruszać praw autorskich bądź innych praw osób trzecich. Zabrania się także podawania linków do plików chronionych, naruszających prawo autorskie - cracków, seriali, pirackich plików mp3, filmów itp. Nie oznacza to, że nie można wcale podawać linków, na przykład piosenek czy filmików z Youtube, ale zawsze należy sprawdzić czy dany plik nie narusza praw osób trzecich.

D. ADMINISTRATORZY

1. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za posty zamieszczane przez użytkowników Forum.
2. Administratorzy nadzorują działanie Forum i przyjmują wszelkie uwagi na ten temat w dziale "Problemy użytkowników", poprzez e-mail lub poprzez Prywatne Wiadomości.
3. Administracja portalu zastrzega sobie prawo do kontrolowania treści wypowiedzi i ich modyfikowania.
4. Administrator może usuwać wypowiedzi sprzeczne z zasadami korzystania z Forum, prawem, dobrymi obyczajami, netykietą oraz regulaminem.
5. Prosimy o powstrzymanie się od napomnień i kłótni z osobami łamiącymi zasady korzystania z Forum. Prosimy natomiast o zgłaszanie postów łamiących regulamin przy pomocy przycisku "raportuj".
6. W przypadkach uporczywego łamania zasad korzystania z Forum administracja może czasowo lub trwale zablokować użytkownikowi możliwość korzystania z Forum.
7. Decyzje Administratorów są ostateczne i bezdyskusyjne.
8. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za przypadkową utratę danych zawartych w działach na forum.
9. Uczestnik Forum publikuje treści wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za niezgodne z prawem treści zamieszczane przez użytkowników Forum, przyjmuje jednak uzasadnione wnioski o interwencję.
10. Administracja portalu zastrzega sobie prawo do modyfikowania zasad korzystania z Forum. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania na tej stronie.


Potwierdzenie rejestracji jest równocześnie wyrażeniem zgody na przestrzeganie niniejszego regulaminu.

 • Avatar

  2017-11-17 12:36:14

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dziś zrobiłam sobie kontrolne badanie piersi. Poprzednie miałam 4 miesiące temu i birads1. Badanie zrobione dziś było...
 • Avatar

  2017-11-15 09:34:56

  Operacja radykalna czy oszczędzająca

  Mam 31 lat, raka piersi lewej i właśnie kończę chemioterapię przedoperacyjną. Muszę zdecydować jaki wybrać rodzaj operacji...
 • Avatar

  2017-11-15 09:31:30

  Interpretacja przypadku

  Mam 46 lat, miesiączkuję regularnie. Rozpoznanie histopatologiczne: 1) Makroskopowo przysłano do badania nacięty...
 • 2006-10-25 00:00:00

  Leczenie przerzutów raka piersi do kości

  Przerzuty do kości są częstym zjawiskiem u osób z uogólnionym rakiem piersi. Problem ten dotyczy 65–75%...
 • 2010-02-16 00:00:00

  węzły chłonne pachowe

  Węzły chłonne są częścią naturalnego układu odpornościowego organizmu. Chłonka natomiast to nazwa płynu tkankowego,...
 • 2010-01-12 00:00:00

  HER2

  Patrz receptor HER2
 • 2010-01-13 00:00:00

  limfa

  Płyn śródtkankowy powstały na skutek przesączania się osocza krwi z naczyń włosowatych do przestrzeni...
 • 2010-01-14 00:00:00

  markery nowotworowe

  Markery to substancje, których zwiększone stężenie we krwi można powiązać z toczącym się w organizmie procesem...