Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-12-15 10:14:48

Czy można stosować preparaty estrogenowe?

W 2004 roku amputowano mi pierś , rak hormonozależny (w 2005 następną - receptory ujemne). Przez 5 lat przyjmowałam Tamoxifen.
Wynik cytologii wykazał zmiany zapalne i atroficzne. Ginekolog przepisał mi OEKOLP forte. W ulotce jest przeciwwskazanie : podejrzenie lub obecność nowotworów złośliwych esteogenozależnych. Jestem też po niedawno przebytym zakrzepowym zapaleniu żyły powierzchniowej.
Czy ten lek jest dla mnie bezpieczny?

LEK OEKOLP JEST MIEJSCOWO STOSOWANYM PREPARATEM ESTROGENU. JEŻELI OTRZYMYWAŁA PANI W LECZENIU UZUPEŁNIAJĄCYM TAMOKSYFEN TO ZNACZY, ŻE RAK PIERSI WYKRYTY U PANI BYŁ NOWOTWOREM HORMONOZALEŻNYM. GENERALNIE JEŻELI TO MOŻLIWE TO NIE ZALECA SIĘ STOSOWANIA PREPARATÓW ESTROGENOWYCH U CHORYCH, U KTÓRYCH WYKRYTO HORMONOZALEŻNE RAKI PIERSI. JEŻELI JEDNAK PROBLEMY ZWIĄZANE Z BRAKIEM NATURALNYCH ESTROGENÓW SĄ BARDZO DOKUCZLIWE TO MOŻNA ROZWAŻYĆ STOSOWANIE MIEJSCOWYCH PREPARATÓW ESTROGENU. W PANI PRZYPADKU O ILE NIE MA ABSOLUTNEJ KONIECZNOŚCI (DOKUCZLIWE OBJAWY ZWIĄZANE NP. Z SUCHOŚCIĄ POCHWY) UNIKAŁBYM STOSOWANIA LEKÓW HORMONALNYCH

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również