Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-12-15 10:23:54

Podejrzenie żółtaczki i bóle w dole pleców

Jestem po chemii (skończyłam w kwietniu) i operacji (mastektomii lewej piersi i węzłów chłonnych w czerwcu). Od tej pory czułam się dobrze, jednak około miesiąc temu zaczęły boleć u dołu plecy. Początkowo myślałam, że przeziębiłam nerki. Gdy udałam się do lekarza dał mi lek na kręgosłup, że bóle są od kręgosłupa. Po 4 dniach poczułam się słabsza i cera stała się żółta. Po kolejnej wizycie u lekarza (wykonałam zalecone badania mocz, biochemia, hematologia, RTG klatki piersiowej i USG brzucha) wyniki nie najlepsze z podejrzeniem żółtaczki nieokreślonej.
Mam mieć wizytę u lekarza onkologa, jednak obecnie nie mogę spać ponieważ od wieczora przez noc mam nadal bóle u dołu pleców (parzące), a przepisane obecnie leki (No-spa, Hepatil) nie pomagają na to.
Czym te bóle mogą być spowodowane? W ciągu dnia są do zniesienia, najgorzej w nocy.

TRUDNO JEDNOZNACZNIE POWIEDZIEĆ, CO POWODUJE OPISYWANE PRZEZ PANIĄ DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE. NIE ZNAM WYNIKU USG J. BRZUSZNEJ I RTG ORAZ SZCZEGÓŁÓW BADAŃ BIOCHEMICZNYCH. PODEJRZENIE ŻÓŁTACZKI W KORELACJI Z DOLEGLIWOŚCIAMI MOŻE WSKAZYWAĆ NA PROBLEMY W OBRĘBIE WĄTROBY LUB TRZUSTKI. KONIECZNA JEST PILNA KONSULTACJA Z ONKOLOGIEM I EW. WYKONANIE BARDZIEJ SZCZEGÓŁÓWYCH BADAŃ OBRAZOWYCH NP. TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA. W LECZENIU BÓLÓW W JAMIE BRZUSZNEJ WSKAZANE JEST POŁĄCZENIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH – KETONAL, IBUPROFEN LUB PARACETAMOL Z LEKAMI ROZKURCZOWYMI NP. NO-SPĄ

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również