Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-12-22 09:30:00

Kraków: powstaje prywatny oddział onkologii jednego dnia

NZOZ Specjalistyczne Centrum Medyczne św. Damiana chce utworzyć pierwszy niepubliczny oddział onkologii jednego dnia.

 

Pacjenci nie będą zostawać na noc, tylko po otrzymaniu dziennej dawki chemii będą zwalniani do domów. Podczas będą mogli oglądać telewizję albo pracować na laptopach.

W razie komplikacji mają być przewożeni do Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla, z którym Centrum Medyczne św. Damiana podpisało w tej sprawie umowę.

Profesor Krzysztof Krzemieniecki, małopolski konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej przyznaje, że nie wie jeszcze wiele na temat zakresu i jakości świadczeń, które będą oferowane w nowej lecznicy.

– Konsultant wojewódzki z zakresu onkologii jest zobowiązany do odwiedzania wszystkich placówek onkologicznych w województwie, i dlatego ja się wybiorę do tej placówki, kiedy zostanie otwarta w przyszłym roku, a potem przedstawię moje opinie wojewodzie – mówi portalowi rynekzdrowia.pl prof. Krzemieniecki.

Zdaniem konsultanta, każda nowa placówka onkologiczna jest potrzebna, bo w kraju lecznic tego typu jest wciąż mało w stosunku do potrzeb. Najważniejsza jest jednak jakość oferowanych przez nie świadczeń.

Centrum św. Damiana podpisało już kontrakt z NFZ i chce rozpocząć przyjmowanie pacjentów od 1 stycznia. Obecnie trwają rejestracje. Na dziennym oddziale chemioterapii będzie 30 miejsc.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-22 12:20:10

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Rak, jak opisałam poniżej, różnił się nieco w wyniku biopsji i wyniku pooperacyjnym. Biopsja mammotomiczna...
 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...