Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2011-02-08 17:06:06

Kiedy i jaką metodą mogę wykonać rekonstrukcję?

Witam. Mam 43 lata (jeszcze szczupła 50 kg wagi) jestem po jedno-czasowej amputacji obu piersi metodą Pateya - operacja lipiec 2010r. Lewa strona-carcinoma intraductale high grade in situ. Usuniętych węzłów 17. Prawa strona -carcinoma ductale infiltrans . Usuniętych węzłów 19 wszystkie czyste. Wynik PT1CNO rak hormonozależny stopień złośliwości G-2 wieloogniskowość (guz 1,7x1,5).
Od września biorę tamoksifen (na 5 lat) i zoladex (na 2 lata). Przez rok od czasu diagnozy rak miał nade mną przewagę, teraz jest inaczej. Zaczynam bać się samej siebie....myślę o rekonstrukcji, a jestem straszna panikarą. Szaleństwo no nie?
Nie mogę na siebie patrzeć, nie chcę tak wyglądać i koniec!!! Proszę odpowiedzieć na pytania:
1) Kiedy mogę mieć wykonaną rekonstrukcję piersi? Mam nadzieję że nie usłyszę : po 5 latach kiedy zakończę leczenie onkologiczne . Jak jest rak to nigdy nic nie wiadomo co będzie.....
2) Czy możliwa jest operacja obu stron naraz? Interesuje mnie metoda przez wszczepienie endoprotez-Beckera bez żadnych przeszczepów skóry.
3) Jak należy przygotowywać skórę , czym smarować?Teraz używam maści cepan i oliwki.
4) Czy jest możliwe, że będę wyglądać tak jak "kiedyś"? Miałam małe piersi nosiłam stanik o rozmiarze B lub małe C. Czy skóra się tak naciągnie?
Pozdrawiam Beata
PS. Planuję wiosną wybrać się na konsultację.
Przerażają mnie terminy w Gryficach zapisy na 2014r - masakra! można nie doczekać.

Szanowna Pani
1. W naszym Ośrodku planowa rekonstrukcja piersi wykonywana jest minimum 1,5 roku po zabiegu chirurgicznym. Pacjentka nie musi oczekiwać statystycznych 5 lat do zakończenia leczenia onkologicznego.
2. Nie jest wskazane wykonywanie operacji odtwórczych piersi obustronnie. Prawdopodobnie z opisu Pani przypadku jest możliwa rekonstrukcja piersi za pomocą ekspanderoprotezy Beckera bez przeszczepów tkanek własnych, ale w ostateczności takie decyzje zapadają na konsultacjach
3. Wskazane jest by skórę po przeprowadzonych zabiegach chirurgicznych masować preparatami zmniejszającymi bliznowacenie. Na pewno poprawia to końcowy efekt rekonstrukcji piersi
4. Zabieg rekonstrukcji piersi polega na dążeniu do przywrócenia jak najlepszego efektu funkcjonalnego i estetycznego.
Zapraszamy na konsultacje do Poradni Chirurgii Plastycznej w Gryficach w każdy wtorek i czwartek od godz 10.00 do 14.00
Wymagane dokumenty:
- skierowanie do Poradni Chirurgii Plastycznej na konsultacje (od lekarza POZ lub Onkologa)
- ważny dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne.

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również