Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2011-03-07 12:57:19

Pomoc psychoonkologa w CO w Warszawie

Wiadomo, że jednym z elementów dobrego, spokojnego przejścia przez diagnozę choroby onkologicznej i leczenie, jest wsparcie osób życzliwych, a czasami niezbędna jest pomoc psychoterapeuty.
Byłam i jestem nadal pacjentką CO w Warszawie. Przez cały okres leczenia nie spotkałam się ani razu z propozycją spotkania z psychologiem.
Czy jest jakaś procedura - kto jest do Pani (czy do innych psychologów) kierowany? Czy o taką pomoc trzeba prosić samemu, czy też do Pani trzeba mieć skierowanie od lekarza prowadzącego?

W Centrum Onkologii w Warszawie powołano w lutym 2011 roku samodzielny Zakład Psychoonkologii, obejmujący opieką psychologiczną pacjentów przebywających aktualnie w szpitalu oraz pacjentów ambulatoryjnych, a także – w razie potrzeby – członków ich rodzin. Pomoc ta ma formę indywidualnych konsultacji jedno- lub kilkurazowych. Pacjenci szpitalni, potrzebujący kontaktu z psychologiem, powinni zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego z prośbą o zgłoszenie potrzeby takiej konsultacji do sekretariatu Zakładu Psychoonkologii ( tel. 22-546-32-42 ). Pacjenci ambulatoryjni (pozostający pod opieką CO-I) mogą korzystać z pomocy psychologa po uprzednim ustaleniu terminu wizyty za pośrednictwem sekretariatu Zakł. Psychoonkologii (na razie bez skierowania, proszę dzwonić na nr tel. jw. ).

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...