Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-05-07 12:26:17

Interpretacja wyniku MRI mózgowia

Rak piersi - w chwili obecnej przerzuty do płuc. Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy.
Badanie MR mózgowia wykonane w sekwencjach SE, FSE, FLAIR, DWI, w obrazach T1 i T2 - zależnych, płaszczyznach czołowych, strzałkowych i poprzecznych. Podano paramagnetyk.
W lewej półkuli móżdżku ognisko podwyższonej intensywności w obrazach T1 i FLAIR, izointensywne w T1, śr. 2 mm - naczyniopochodne.
W pniu mózgu po stronie lewej ognisko hiperintensywne w sekwencji FLAIR, niewidoczne w obrazach T2 i T1 - zależnych - niejednoznaczne.
Poza tym nie uwidoczniono zmian ogniskowych w strukturach pod - i nadnamiotowych tkanki mózgowej ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego.
Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, symetryczny, bez cech ucisku.
Zbiorniki, podstawy mózgowia niezmienione.
Dodam, że od kilku miesięcy po bardziej prawej stronie nad linią włosów mam małego guza, który powiększa się podczas przeziębienia. Ciągnie mnie wtedy skora prawej strony głowy i jest to bolesne. Żadnych dolegliwości ze strony głowy nie mam, oprócz sporadycznych normalnych bólów głowy.
Co Pan doktor myśli na temat tego wyniku?
 

OGNISKO OPISANE JAKO NACZYNIOPOCHODNE NIE MA ZNACZENIA ONKOLOGICZNEGO.
OGNISKO W PNIU MÓZGU (CZY PODANO WYMIARY?) POWINNO ZOSTAĆ SKONTROLOWANE W KOLEJNYM MRI NAJDALEJ ZA 3 MIESIĄCE..

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...