Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-05-12 22:45:30

Leczenie raka piersi w podeszłym wieku

Chciałabym zasięgnąć opinii Pana dr w sprawie leczenia raka piersi w podeszłym wieku. Mama ma 74 lata. Jest po amputacji lewej piersi wraz z 7 węzłami chłonnymi. Jej wynik histopatologiczny jest następujący:
Carcinoma ductale invasivum mammae sin. NHG2,( 3+2+2) / 15 mitoz/10HPF pT1c, pN0.
Receptory ER (-) PG(-) HER 2 ( 1+). Nie zastosowano dla niej zdanego leczenia twierdząc, że wyniki ma dobre, tyko kontrola za pół roku. Mama jest " potrójnie ujemna " i z tego powodu mam wątpliwości czy nie powinna otrzymać chemioterapii, bo na hormonoterapię się nie kwalifikuje. Czy w podeszłym wieku w ogóle stosuje sie chemioterapię, czy ze względu na jej toksyczność nie podaje się jej.
Bardzo proszę Pana dr o odpowiedź.
 

PANI MAMA ZNAJDUJE SIĘ W TZW. GRUPIE POŚREDNIEGO RYZYKA NAWROTU. LECZENIEM UZUPEŁNIAJĄCYM U KOBIET PO MENOPAUZIE POWINNA BYĆ CHEMIOTERAPIA. TYLE TEORIA. PRAKTYKA MÓWI, ŻE O WSKAZANIACH DO PODAWANIA CHEMIOTERAPII DECYDUJE TAKŻE TZW. WYDOLNOŚĆ BIOLOGICZNA, A TEJ, ZWŁASZCZA U KOBIETY LAT 74, NA PODSATWIE ŻADNYCH DOKUMENTÓW PRZEZ MAIL OCENIĆ SIĘ NIE DA. JEŻELI MA PANI WĄTPLIWOŚCI, PROSZĘ POKAZAĆ SIĘ Z MAMĄ I JEJ DOKUMENTACJĄ W INNYM OŚRODKU ONKOLOGICZNYCM - MA PANI DO TEGO PEŁNE PRAWO.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również