Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-05-16 20:36:59

Reakcja uczuleniowa na chemioterapeutyk

U mojej mamy wykryto raka piersi z przerzutami do ośmiu węzłów chłonnych. Przeprowadzono operacje oszczędzająca, chemioterapia AC 4 cykle, i dalej miały być 4 wlewy Taksolu. Niestety podczas pierwszego wlewu taksolu wystąpiła reakcja uczuleniowa. Wlew przerwano, po 3 tygodniach mama trafiła do szpitala i próbowano podać ponownie- mama dostała docetaksel, w trakcie mama dostała tylko duszności, na chwile przerwano i kontynuowano ponownie. Następnego dnia chemioterapeutka stwierdziła ze mama nie może więcej dostawać chemii ponieważ zagraża jej zyciu i nie zaproponowano żadnej, innej zastępczej. Strasznie sie martwię nie wiem co robić i co myśleć, mama jest bardzo załamana z tego powodu nie mam pojęcia gdzie sie zwrócić o pomoc, dodam jeszcze ze pod koniec maja idzie na radioterapię. Mama leczy się w szpitalu onkologicznym w Bydgoszczy.

NIE PODAŁA PANI PEŁNEGO WYNIKU BADANIA MIKROSKOPOWEGO. JEŻELI DOCHODZI DO REAKCJI UJEMNYCH PRZY PODAWANIU CHEMIOTERAPII I RYZYKO ZWIĄZANE Z LECZENIEM JEST WYŻSZE NIŻ ZYSK - LECZENIA TAKIEGO OCZYWIŚCIE NIE PROWADZIMY. POZOSTAJE PRZEPROWADZIĆ RADIOTERAPIĘ, WŁĄCZYĆ EW.
HORMONOTERAPIĘ (JEŻELI SĄ DODATNIE RECEPTORY) I MIEĆ NADZIEJĘ, ŻE NIE BEDZIE NAWROTU CHOROBY.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również