Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-05-17 19:00:00

Poznań: ponad 20 tys. osób "Policzyło się z rakiem"

Ponad 20 tys. osób, które pokonały chorobę nowotworową i wspierają chorych, wpisało się na stronie internetowej i portalach społecznościowych ogólnopolskiej kampanii "Policzmy się" - poinformował we wtorek (17 maja) pomysłodawca kampanii dr Dariusz Godlewski.

 

II edycja ogólnopolskiej kampanii "Policzmy się" trwała od 9 do 15 maja. Każda osoba, która jest w trakcie walki z chorobą albo już z nią wygrała, mogła wejść na stronę internetową policzmysie.pl i o tym napisać. Poprzez "policzenie" osób, które wygrały z rakiem, organizatorzy chcieli pokazać, że nowotwór to nie wyrok.

- Zebraliśmy tysiące osobistych historii, relacji z przebytej choroby i prostych, niezwykle wiarygodnych słów wsparcia dla chorych na nowotwór. Ich autorzy to zwykli ludzie i jednocześnie wielcy bohaterowie. Niektórzy chorobę mają za sobą i dają świadectwo wygranej walki - powiedział dr Godlewski.

Na stronie internetowej akcji policzyło się ponad 10 tys. osób, kolejnych 10 tys. policzyło się na portalach społecznościowych, które promowały akcje. Stronę odwiedziło ponad 260 tys. użytkowników; na portalach specjalną aplikacje internauci odwiedzili 160 tys. razy.

- Koniec akcji nie oznacza, że kończymy naszą kampanię. Działamy dalej ze zdwojoną siłą. Wkrótce w sieci pojawią się nowe poradniki z odpowiedziami na najtrudniejsze pytania dotyczące nowotworów. Do dyspozycji internautów pozostawiamy forum dyskusyjne w serwisie i nadal będziemy organizować tzw. gorące godziny, czyli konsultacje on-line ze specjalistami, którzy współpracują z Fundacją Ludzie dla Ludzi - powiedział dr Dariusz Godlewski.

W 2010 roku podczas pierwszej edycji akcji "Policzmy się" na stronie wpisało się 10 tys. osób.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-22 12:20:10

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Rak, jak opisałam poniżej, różnił się nieco w wyniku biopsji i wyniku pooperacyjnym. Biopsja mammotomiczna...
 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...