Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-05-30 16:54:12

Co odpowiada za powstanie nowotworu?

Mam 32 lata i zdiagnozowano u mnie śluzowego raka piersi (carcinoma mucinosum mammae) był to guz o nieregularnym kształcie o wym: 5,5x4x3 cm.
Na jego powierzchni śr. 2,1 cm widoczne były małe torbiele wypełnione galaretowatą, przezroczystą treścią o śr od 0,2 do 0,5 cm częściowo zbudowany ze zlewających się ze sobą małych galaretowatych guzków oraz szarej, spoistej tkanki.
G1, pT2 ocena resekcyjności R1
Receptory estrogenowe (3+) reakcja o silnym natężeniu pozytywna w 90% komórek raka to samo dot. receptorów progesteronowych.
Zrobiłam badania w kierunku mutacji genów BRCA 1 i BRCA 2 i nie stwierdzono u mnie tejże mutacji genów.
Czy to oznacza, że za powstanie tego raka odpowiedzialny jest mój ,,wadliwy” układ odporności, gdzie komórki zamiast być niszczone ulegają dalszemu podziałowi mutacji a hormony dodatkowo sprzyjają rozrostowi guza?
I drugie pytanie
25 września 2009r przeprowadzono u mnie mastektomię piersi lewej metodą Petey’a jestem leczona Zoladexem 3.6mg i Tamoxifenem.
Czy w związku z tym mogę a może raczej powinnam zrobić sobie badanie cytologiczne?
Czy to, że jestem leczona wspomnianymi lekami nie wpłynie na wiarygodność badania, które chciałabym zrobić.
 

ZA ODPOWIEDŹ NA PYTANIE CO ODPOWIADA ZA POWSTANIE NOWOTWORU CZEKA NAGRODA NOBLA. NIESTETY, NIKT NIE WIE DLACZEGO NOWOTWÓR SIĘ ROZWIJA I Z PEWNOŚCIĄ NIE MA TYLKO JEDNEJ PRZYCZYNY JEGO POWSTANIA. BADANIE CYTOLOGICZNE W TRAKCIE HORMONOTERAPII MOŻE PANI WYKONAĆ, A WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI CO DO JAKOŚCI WYNIKU ROZWIEJE PATOLOG OCENIAJĄCY POBRANE ROZMAZY.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-28 09:22:05

  Torbiel w miejscu gdzie był guz

  Ponad rok temu przeszłam operację oszczędzającą raka piersi her2 +++, niehormonalnego. W wyniku histopatologicznym po...
 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...