Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-05-30 23:03:07

Warsztaty terapeutyczne dla Młodych Amazonek – maj 2011r

W dniach 17-21 maja 2011r. odbyły się, organizowane po raz kolejny, warsztaty terapeutyczne dla Młodych Amazonek.

 

W deszczowy i chłodny wtorek do Kołobrzegu ze wszystkich stron Polski zjechało 40 dzielnych dziewczyn, które los doświadczył chorobą nowotworową.
Program warsztatów był napięty, ale bardzo ciekawy.
Warsztaty rozpoczęły się obiadem, a zaraz po nim przedstawicielka Amoeny, Pani Hanna Adamczak prezentowała nam najnowsze kolekcje bielizny, strojów kąpielowych oraz protez tej firmy. Doradzała, jak ustalać wielkość miseczki, na co zwracać uwagę przy wyborze protezy. Jedna z dziewczyn zdecydowała się nawet zademonstrować na swoim ciele prezentowaną przez Panią Hankę protezę samoprzylepną.
Drugiego dnia zaraz po śniadaniu udałyśmy się na bardzo interesujący wykład na temat sposobów skutecznego i przyjemnego odpoczywania oraz radzenia sobie ze stresem związanym z chorobą. Prowadząca - Pani mgr Katarzyną Cieślak-psycholog była zasypywana wieloma pytaniami. Z Panią Kasią można było też umówić się na zajęcia indywidualne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dwukrotne zajęcia z relaksacji, po których dwie nasze koleżanki nie umiały się obudzić :-P.
Po obiedzie odbył się ciekawy wykład ze stylizacji z mężem Pani psycholog – mgr Markiem Cieślakiem. Pan Marek, przedstawiając się, już na samym początku wprowadził nas w dobry humor, stwierdzając, że jest żoną Katarzyny Cieślak :-D. Dowiedziałyśmy się między innymi, czy jesteśmy zewnątrz-, czy wewnątrz sterowne i jak się właściwie zaprezentować.
Następnego dnia każda z nas dowiedziała się jaką jest porą roku, a ponieważ niektóre z pań nie umiały zakwalifikować się do danego typu urody lub miały odmienne zdanie niż Pan Marek i większość z nas ;-), na dalszą część zajęć umówiliśmy się po godzinie 22ej, bo dopiero wtedy Pani Kasia skończyła indywidualne rozmowy i mogła zająć się synkiem, który z Nimi przyjechał.
Prosto z wieczorka tanecznego, w szampańskich humorach poszłyśmy na kontynuację zajęć. Tym razem Pan Marek opowiedział nam o typach sylwetek i doradzał najlepsze rozwiązania tuszujące niedoskonałości przy danym typie.
Następnego dnia odbyły się wykłady i zajęcia praktyczne z następnym małżeństwem doktorów, czyli z Państwem Doś.
Doktor Janusz Doś z Gorzowa Wlkp. poprowadził wykład nt. zajęć rehabilitacyjnych z zakresu zaburzeń czynnościowych u kobiet leczonych z powodu raka piersi. Przybliżył nam funkcjonowanie układu kostnego, wpływ ruchu i prawidłowej postawy na zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz zaznajomił z rodzajami obrzęku i sposobami jego leczenia.
Prawdziwym hitem okazały się zajęcia z dr Magdaleną Doś. Po teoretycznym wykładzie o znaczeniu ruchu w rehabilitacji i rodzajach ruchu, który bez przeszkód może być wykonywany przez amazonki, odbyły się zajęcia praktyczne, czyli ćwiczenia. Pani doktor zrobiła furorę sposobem prowadzenia gimnastyki. 50 minut minęło bardzo szybko i każda z nas, czując niedosyt i chęć uczestniczenia „na co dzień” w takich zajęciach, prosiła Panią doktor o wydanie płyty z ćwiczeniami.
W Kołobrzegu był też czas na integrację podczas wieczorków tanecznych, uroczystej kolacji oraz spacery po kurorcie i plaży, ponieważ, oprócz pierwszego dnia, pogoda sprzyjała zwiedzaniu okolicy.
Pięć dni warsztatów minęło bardzo szybko i w sobotę, naładowane pozytywną energią, z nową wiedzą i znajomościami, musiałyśmy się pożegnać.
Bardzo dziękujemy Federacji Stowarzyszeń Amazonki za perfekcyjną organizację warsztatów i prosimy o kontynuację tego pomysłu w przyszłości.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Becia

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...