Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-06-09 13:30:26

Powiększony węzeł nadobojczykowy

Mam 41 lat. W 2004 roku miałam pierwszą mastektomię i chemioterapię. W 2006 urodziłam córkę. W 2008 przeszłam drugą mastektomię i chemioterapię. Wiosną tego roku po przeziębieniach powiększył mi się węzeł chłonny nadobojczykowy. Mój onkolog stwierdził, że to pewnie po infekcjach. Jednak po USG węzłów w CO skierowano mnie na biopsję i badanie krwi wynik CA 15-3 wyniósł 39,66, a CEA 1,64 mg/ml. W węzłach chłonnych coś znaleźli, ale nie wiem co.
Lekarz zalecił chemioterapię. Nie wiem jaką. Trzeci raz chemioterapia (przy drugiej miałam port naczyniowy, ale po skończonej chemioterapii usunięto go - uczulenie). Przepisał tylko jakieś tabletki osłonowe i dexamethason przed chemioterapią oraz na skierowaniu napisał chyba TAXOIDY ze znakiem zapytania. Czy to jest najlepsze rozwiązanie? Proszę o podpowiedź jakie są rokowania. Czy w moim przypadku można i warto leczyć herceptyną lub cisplatyną? Chemię zaczynam po 20.06.

TAXOIDY (TAKSANY) SĄ JEDNYMI Z PODSTAWOWYCH LEKÓW W TERAPII RAKA PIERSI. LEKI, KTÓRE PANI DOSTAŁA TO STANDARDOWE POSTĘPOWANIE TZW. PREMEDYKACJA ZABEZPIECZAJĄCA PRZED DZIAŁANIAMI NIEPOŻĄDANYMI TAKSANÓW. ROKOWANIA ZALEŻĄ OD TEGO CZY ZMIANA JEST ZLOKALIZOWANA TYLKO W OBRĘBIE WĘZŁÓW CHŁONNYCH CZY TEŻ W INNYCH NARZĄDACH ORAZ GENERALNIE OD PODTYPU HISTOLOGICZNEGO RAKA PIERSI. W PRZYPADKU WYŁĄCZNIE PRZERZUTÓW DO WĘZŁÓW CHŁONNYCH DOŁU NADOBOJCZYKOWEGO WSKAZANE JEST DODATKOWE NAPROMIENIANIE.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również