Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-08-26 20:45:17

Badanie RM bez skierowania

Choruję na raka piersi carcinoma ductale invasivum pT1CpNoMx G1 (lewa pierś), jestem po operacji oszczędzającej w grudniu 2009 i po radioterapii marzec - kwiecień 2010. Chcę zrobić sobie badanie pod kątem meta na rezonansie magnetycznym odpłatnie, a mimo to muszę mieć skierowanie choćby od lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny twierdzi, że badanie rezonansem nie jest obojętne dla zdrowia zwłaszcza po radio nie wydał mi takiego skierowania. Proszę o odpowiedź, czy rzeczywiście jest to badanie szkodliwe dla zdrowia, czy też mogę je wykonać. Jeśli tak to w jakim zakresie. Chcę przeprowadzić to badanie ponieważ odczuwam bóle w okolicy lędźwiowo-krzyżowej przenoszące się na kończyny dolne (zwłaszcza lewą) co wcześniej nie miało miejsca.

WEDŁUG PRZEPISÓW NIE WOLNO WYKONAĆ ŻADNEGO BADANIA RADIOLOGICZNEGO Z UŻYCIEM PROMIENIOWANIA (CT, MRI, PET, MRTG) BEZ SKIEROWANIA OD LEKARZA.
CHODZI O ZASADY OCHRONY RADIOBIOLOGICZNEJ. POZOSTAJĄC Z CAŁYM SZACUNKIEM DLA PANI SAMODIAGNOZOWANIA, ALE MOŻE NAJLEPIEJ BĘDZIE, JEŚLI OMÓWI PANI SWÓJ PROBLEM ZDROWOTNY Z LECZĄCYM PANIĄ ONKOLOGIEM / LUB DRUGIM SPECJALISTĄ?

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również