Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-08-26 20:51:42

Zmiany skórne po radioterapii

Moje pytanie odnosi się do przebytej radioterapii. Miałam ją prawie 4 lata temu. Miałam 25 lampek na pierś (jestem po operacji oszczędzającej) oraz na węzły (było kilka zajętych). Na szyi, nad operowaną piersią, została mi plama popękanych naczynek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale przez te kilka lat ta czerwona plama jest coraz większa. Z czasem pojawiły się też naczynka naprzeciw tej plamy, na plecach. Jest to coraz większe, tak, jakby chciały się połączyć. Mój lekarz robi mi tylko na tym USG i tyle. Jak temu zaradzić, aby te popękane naczynka się nie powiększały? Czy jest jakiś sposób?

NAJPRAWDOPODBNIEJ OPISANA PRZEZ PANIĄ OBRAZOWO ZMIANA TO TZW.
TELEANGIEKTAZJE, BĘDĄCE JEDNĄ Z MANIFESTACJI PÓŹNEGO ODCZYNU POPROMIENNEGO. JEŻELI TO JEST TO (O ILE MOŻNA SĄDZIĆ NA PODSTAWIE OPISU, BEZ OGLĄDANIA ZMIANY) SĄ MAŁE SZANSE, BY SIĘ PANI TYCH ZMIAN POZBYŁA. CZY ROZMAWIAŁA PANI O TYM Z RADIOTERAPEUTĄ (LEKARZEM, KTÓRY PANIĄ NAPROMIENIAŁ)? W POLSCE NIE MA ZAREJESTROWANYCH PREPARATÓW (MAŚCI) DO LECZENIA TAKICH ZMIAN POPROMIENNYCH - OPRÓCZ PREPARATU OLVIZONE, DO UŻYWANIA ZWŁASZCZA WE WCZESNYM OKRESIE PO RADIOTERAPII.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-05-20 09:53:19

    Graviola

    Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
  • Avatar

    2022-04-22 09:55:22

    Tamoxifen a kozieradka

    Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
  • Avatar

    2022-04-10 11:48:00

    Aromek a Proursan

    Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...