Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-08-28 22:26:45

Wskazania do przerwania podawania leku

W moim przypadku rak piersi po 11 latach od wykrycia dał przerzuty do płuc, wątroby i kości. Po lewostronnej mastektomii w 2000r. z wycięciem 22 węzłów (bez przerzutów) byłam leczona
chemioterapią 5-F-4/MTX/CTX 6 cykli. Po wykryciu wznowy miejscowej w bliźnie w 2004r. byłam leczona chemioterapią AD 4 cykle, naświetlaniami oraz Nolvadexem do lutego 2010 roku. W marcu 2011 wykryte zostały przerzuty. Obecnie jestem leczona Taxolem w cyklu tygodniowym. TK wykonane po 16 cotygodniowych wlewach Taksolu wykazało dużą poprawę (praktycznie całkowitą regresję zmian meta w płucach, wyraźną regresję zmian meta w wątrobie oraz uwapnienie w dużym stopniu zmian osteolitycznych w kościach). Wyniki TK potwierdziły więc skuteczność leczenia Taxolem. Pojawiły się jednak u mnie dolegliwości polegające zaburzeniach czucia w opuszkach palców u rąk i niewielkich zmianach czucia w dużych palcach u nóg. W wyniku tego dawka Taxolu została trochę zmniejszona.
Moje pytanie jest następujące: przy jakim nasileniu tych dolegliwości jest konieczność przerwania leczenia ?
 

OGÓLNIE PISZĄC, WSKAZANIEM DO PRZERWANIA PODAWANIA LEKU JEST ALBO TZW.
NIETOLEROWANA TOKSYCZNOSC (ODCZUCIE SUBIEKTYWNE, ZALEŻNE OD CHOREGO) ALBO PRZYCZYNA OBIEKTYWNA (NP. OKREŚLONE ZMNIEJSZENIE FRAKCJI WYRZUTOWEJ W ECHO SERCA PRZY LECZENIU ANTRACYKLINAMI). W PRZYPADKU TAKSOLU O ODSTAWIENIU LEKU DECYDUJE OKREŚLONY STOPIEŃ NEUROTOKSYCZNOŚCI, CZYLI USZKODZENIA UKŁADU NERWOWEGO (STOPIEŃ NASILENIA W SKALI OD 1 DO 4 OCENIA LEKARZY PROWADZĄCY CHEMIOTERAPIĘ) LUB PANI ODCZUCIE "NIETOLEROWANEJ TOKSYCZNOŚCI".

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również