Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-09-20 16:00:00

Mazowsze: leczenie nowotworów nie tylko w Centrum Onkologii

Onkolodzy zwracają uwagę, że pacjenci z Mazowsza często nie wiedzą o możliwości leczenia chorób nowotworowych poza warszawskim Centrum Onkologii. Stąd m. in. wynikają gigantyczne kolejki w placówce na Ursynowie, podczas gdy w innych ośrodkach terapię można rozpocząć niemal od zaraz.

 

Jak informował portal rynekzdrowia.pl, w stołecznym Centrum Onkologii leczą się chorzy z całej Polski. W wielu dziedzinach, np. w terapii raka piersi lub nowotworów jelita grubego, placówka reprezentuje poziom leczenia odpowiadający wiodącym ośrodkom europejskim. Prowadzi także badania naukowe, np. nad szczepionką przeciwko czerniakowi, a specjaliści Centrum publikują setki prac w literaturze fachowej.

Wysoka renoma lecznicy przyciąga tłumy pacjentów, jednak skala działania Centrum bywa uciążliwa dla chorych, oczekujących w długich kolejkach do rejestracji i do lekarza. Nowy dyrektor Centrum Onkologii w Warszawie, prof. Marian Reinfuss, potwierdza konieczność rozbudowy przychodni, co skróciłoby kolejki oczekujących. Nie ukrywa także, że planuje tę inwestycję w najbliższym czasie.

Okazuje się jednak, że już obecnie dostęp do onkologa i leczenia onkologicznego jest zdecydowanie krótszy w innych placówkach na Mazowszu. W stolicy opiekę medyczną świadczą w tym zakresie m.in. trzy szpitale miejskie: SPZOZ Szpital Czerniakowski, Szpital im. Świętej Rodziny oraz SPZOZ Szpital Grochowski.

Na wizytę lub na zabieg czeka się w tych placówkach około dwóch tygodni, a chemioterapia w Szpitalu Świętej Rodziny odbywa się na bieżąco, zarówno w systemie szpitalnym, jak i ambulatoryjnym.

Kolejek nie ma także w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie. Na wizytę czeka się maksymalnie do dwóch tygodni, a na leczenie nie dłużej niż tydzień.

Praktycznie bez kolejki można rozpocząć bezpłatną terapię również na oddziałach onkologicznych w prywatnych lecznicach. W okolicach Warszawy działają już dwie komercyjne placówki leczące chorych z nowotworami. Firma Medicover także zamierza budować w stolicy centrum radioterapii. Operacje onkologiczne będzie też oferował nowy szpital Swissmed na Bródnie (otwarcie pod koniec września). Placówki te działają najczęściej w ramach umowy z NFZ. Fundusz finansuje leczenie nowotworów na niezłym poziomie, a pieniędzy na onkologię jest w jego budżecie coraz więcej.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Forum

 • kosik (offline)

   

  Avatar

  2011-10-27 20:38:14
   

  polecam także SZPITAL ONKOLOGICZNY AKADEMII MEDYCZNEJ W WIELISZEWIE SZPITAL NOWY BARDZO DODRA MŁODA KADRA I NA RADIOTERAPIE CZEKAŁAM MIESIĄC ALE TYLKO DLATEGO,ŻE TYLE CZASU WYMAGANA BYŁA PRZERWA PO...
 • mag_dag (offline)

   

  Avatar

  2011-10-27 21:15:54
   

  http://amazonki.net/dyskusje/read.php?278,49297

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...