Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-10-25 13:58:15

Miesiączka po odstawieniu zoladeksu

Mam 38 lat, nowotwór T1N1MO HORMONOZALEŻNY wykryto w ciąży w 2007. W ciąży miałam operację i brałam chemię, po urodzeniu znowu brałam chemię. Potem brałam zoladex i do teraz tamoxifen.
W sierpniu wrócił okres i to jest właśnie ten problem, lekarze ginekolodzy proponują usunięcie jajników bo były też zajęte węzły - 3/10 wyciętych
natomiast onkolodzy uważają, że nic nie trzeba usuwać. Pod względem ginekologicznym nic złego się nie dzieje. Genetycznie bez
mutacji. Nie wiem kogo mam słuchać i kogo się jeszcze radzić.
Przecież chyba nie ja jedna mam taki przypadek?
Bardzo proszę o pomoc, ginekolodzy czy onkolodzy mogą mi w tym pomóc?

TO, ŻE PANI WRÓCIŁ OKRES PO ODSTAWIENIU TERAPII ZOLADEXEM JEST RZECZĄ NORMALNĄ. BĘDZIE PANI PRZYJMOWAŁA TAMOKSYFEN ŁĄCZNIE PRZEZ 5 LAT. PO TYM OKRESIE KOŃCZY SIĘ STOSOWANIE HORMONOTERAPII NIEZALEŻNIE CZY JEST
PANI PRZED CZY PO MENOPAUZIE. JEŻELI NIE MA WSKAZAŃ GINEKOLOGICZNYCH, TO NIE MA RÓWNIEŻ WSKAZAŃ ONKOLOGICZNYCH DO PRZEPROWADZENIA HISTEREKTOMII. HISTORYCZNIE HISTEREKTOMIA BYŁA POSTĘPOWANIEM STOSOWANYM PRZED ERĄ
HORMONOTERAPII.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również