Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-11-13 09:47:42

Stopień zaawansowania choroby a szanse na pełne wylecznie.

Jestem po mastektomii piersi oraz wycięciu węzłów chłonnych pachowych. Guza zauważyłam 3 m-ce temu. Biopsja gruboigłowa nie wykazała żadnych zmian nowotworowych. Niestety po biopsji guz powiększył się do 5 cm.
Po opercaji otrzymałam wynik badania z następującą diagnozą:
w materiale do bania widoczny obraz naciekającego raka rdzeniastego piersi z masywną martwicą tkanki guza(carcinoma medullare infiltrans mammae G3, Elston, Ellis 3+3+2=8) Nie znaleziono obrazów wrastania nowotworu do naczyń chłonnych. Tkanki szczytu pachy-tylko tkanka tłuszczowa bez węzłów chłonnych i bez zmian nowotworowych. W tkankach dołu pachowego widoczne powiększone ale dość miękkie węzły chłonne. Mikroskopowo w licznych wycinkach z tego materiału widoczne utkanie gruczołu piersiowego bez amian nowotworowych. Węzły chłonne tkanek pachy w liczbie 10, wolne od raka.
Podsumowując: (carcinoma medullare infiltrans mammae G3,pT2 N0 Mx ,ER,PgR HER 2-ujemne w komórkach guza, Ki67 -dodatnia w około 50-60%.
Teraz mam rozpocząć chemioterapię. Co jeszcze można zrobić?
Czy mam szanse na wyleczenie? Jak długo będę żyć?
Proszę o wszystkie informacje jakie można udzielić nt mojego przypadku. BRCA1-nie zmutowany.
Niepokoję się, ponieważ moja mama zmarła na raka.
 

ZAAWANSOWANIE pT2N0 POZWALA NA LECZENIE RADYKALNE, CZYLI Z INTENCJĄ WYLECZENIA. CHEMIOTERAPIA POOPERACYJNA JEST ELEMENTEM TEGO LECZENIA.
SZANSE NA WYLECZENIE SĄ DUŻE, ALE SĄDZĘ, ŻE NIKT ROZSĄDNY NIE PODA ICH PANI ANI W PROCENTACH ANI W LATACH - TO SAMO DOTYCZY PYTANIA O POZOSTAŁY CZAS ŻYCIA. JAK ROZUMIEM, WYKONYWANO PANI KOMPLET BADAŃ TZW. ROZSIEWOWYCH (RTG PŁUC, USG JAMY BRZUSZNEJ)? PO ZAKOŃCZONEJ CHEMIOTERAPII BĘDZIE SIĘ PANI ZGŁASZAĆ NA BADANIA KONTROLNE, KTÓRYCH RYTM I RODZAJ WYKONYWANYCH BADAŃ KONTROLNYCH OKREŚLI PROWADZĄCY ONKOLOG.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...