Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-11-15 20:33:00

Jak wyjaśnić rozbieżności w dianostyce zmiany w piersi?

Mam 38 lat, w grudniu 2010 roku przeszłam mastektomię prawej piersi. Teraz w drugiej, lewej piersi , w kwietniu podczas USG wykryto mi guzek . Zrobiono mi biopsję cienkoigłową z takim rozpoznaniem: "fragmenty nabłonka przewodowego częściowo w układach brodawkowatych oraz z cechami dyskariozy(C3).
W czerwcu zrobiono mi biopsję grubo igłową, z takim rozpoznaniem: "zmiany włóknisto-torbielowate B2. Później zrobiono mi USG, z takim opisem: pierś lewa o mieszanym utkaniu, zmian ogniskowych ani torbieli nie stwierdzam. Stan po CB zmiany hypoechogennej w kwadracie dolno przyśrodkowym piersi lewej (B2-FCD).Obraz radiologiczny nie daje podstaw do rozpoznania procesu złośliwego. We wrześniu znowu USG, z takim opisem: w KDP zmianan hypoechogenna 5 mm - po pci, innych zmian ogniskowych i cech limfsdenopatii nie stwierdzam. w październiku zrobiono mi mammografię z tam wnioskiem: na granicy kwadrantów kolczaste zagęszczenie, skupisk mikrozwapnień nie wykazano, skóra niepogrubiona, wnioski: zmiana podejrzana o proces złośliwy. Jestem tym wszystkim po prostu oszołomiona. Ciągle mam jakieś badania w różnymi wynikami, Który wynik jest tak naprawdę najważniejszy?
 

NAJWAŻNIEJSZY JEST W TEJ SYTUACJI WYNIK OSTATNI, GDYŻ TO ON OBRAZUJE AKTUALNY STAN ZDROWIA. SĄDZĘ, ŻE NAJLEPSZYM WYJŚCIEM BĘDZIE ZAŁOŻENIE POD KONTROLĄ MAMMOGRAFII TZW. "KOTWICZKI" W MIEJSCU OPISYWANEJ ZMIANY, A POTEM WYCIĘCIE FRAGMENTU PIERSI Z KOTWICZKĄ. W TEN SPOSÓB BĘDZIE PEWNOŚĆ, ŻE USUNIĘTO TO, CO RZECZYWIŚCIE TRZEBA BYŁO USUNĄĆ.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...