Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-11-22 22:25:31

Planowanie ciązy po leczeniu raka piersi.

Mam 32 lata i w czerwcu 2011 urodziłam moje pierwsze dziecko, synka.
W czasie ciąży miałam wykonane badanie USG piersi jako rutynowe i obie piersi były czyste.
W trakcie karmienia piersią około 8 tyg. stworzył mi sie guzek w piersi ale położna powiedziała ze to typowy zastój mleczny i trzeba masować to sie rozejdzie. wiec masowałam, i faktycznie miałam wrażenie ze sie zmniejsza po masażu, choć ogólnie to sie coraz bardziej zwiększał, był bolesny.
Poszłam do lekarza dostałam skierowanie na USG. Wykryto guz 36 mm nietypowy dla guzków mlecznych. wykonano biopsje gruboiglową:
nowotwór złośliwy naciekający, typ G3/HER2 pozytywny 2+.nie odpowiada na hormony.
Chciałabym zapytać, czy jest możliwe przeprowadzenie chemioterapii w sposób , który nie uniemożliwi mi posiadanie w przyszłości dzieci. Czy mogę sobie jakoś dodatkowo pomoc, suplementami diety (jestem wegetarianka od zawsze). Nigdy nie miałam problemów, żadnych anemii itp.
Czy zachorowałam na raka, raka bo karmiłam piersią?
 

KARMIENIE PIERSIĄ NIE WPŁYNĘŁO NA ZACHOROWANIE.
WYNIK HER2 NA 2+ NIE JEST POZYTYWNY, OZNACZA NATOMIAST, ŻE NALEŻY BADANIE WYKONANE METODĄ IHC POWTÓRZYĆ METODĄ FISH - TO JUŻ ROLA OŚRODKA ONKOLOGICZNEGO, W KTÓRYM JEST PANI POD OPIEKĄ.
JEŻELI CHODZI O TAKIE POPROWADZENIE CHEMIOTERAPII, ABY NIE STARCIĆ PŁODNOŚCI - PROSZĘ PAMIĘTAĆ, ŻE I TAK PRZEZ MIN. 2 LATA PO ZAKOŃCZENIU LECZENIA NIE MOŻE PANI ZAJŚĆ W CIĄŻĘ.
TEMAT KOLEJNYCH CIĄŻ NALEŻY DOKŁADNIE OMÓWIĆ Z LEKARZEM PROWADZĄCYM LECZENIE, GDYŻ MOŻE SIĘ OKAZAĆ, IŻ NIEZBĘDNE DLA PANI WYLECZENIA MOŻE BYĆ ZASTOSOWANIE METODY POLEGAJĄCEJ NA WYŁĄCZENIU FUNKCJI JAJNIKÓW.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-28 09:22:05

  Torbiel w miejscu gdzie był guz

  Ponad rok temu przeszłam operację oszczędzającą raka piersi her2 +++, niehormonalnego. W wyniku histopatologicznym po...
 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...