Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-11-25 12:35:03

Drętwienia rąk po hormonoterapii.

Jestem półtora roku po mastektomii piersi lewej. Rozpoznanie: nowotwór złośliwy piersi lewej T1N2MO/C50.4/.Rozpoznanie histopatologiczne: Carcinoma ductale invasium G3BR8pkt.,zmiana średnicy 12mm,węzły chłonne-Carcinoma matestaticum 14/4.w czterech węzłach ogniska raka, bez przekraczania torebki narządu, średnica największego węzła ze zmianą 6mm.
Receptory: ER/-/,PgR 1+2=3/8pkt. Her-2/neu/-/.
Otrzymałam 6 cykli chemii, a potem 4-tygodniowa radioterapia. Następnie brałam Tamoxifen, ale tylko przez ok.6 mies. Ze względu na bolesność żylaków na nodze lekarz zmienił na "Letralan 2,5mg.Ten lek biorę ok. 5 miesięcy, ale tak gdzieś ok.2 mies. temu zaczęły mi drętwieć ręce, brakuje mi czucia.
Mam pytanie: Jakie są rokowania mojej chorobie, czy jestem prawidłowo leczona, czy te objawy mogą być skutkiem brania tych leków?
 

ZAAWANSOWANIE pT1N2 = IIIA. LECZENIEM UZUPEŁNIAJĄCYM PO OPERACJI POWINNA BYĆ CHEMIOTERAPIA 6X, A POTEM RADIOTERAPIA RADYKALNA - SŁUSZNIE. Z UWAGI NA DODATNIE RECEPTORY PROGESTERONOWE WŁĄCZONO PANI TAMOXYFEN - SŁUSZNIE.
POWIKŁANIA ZATOROWO-ZAKRZEPOWE SĄ WSKAZANIEM DO ZMIANY LEKU NA INHIBITOR AROMATAZY - SŁUSZNIE.
LECZENIE PROWADZONE JEST Z INTENCJA WYLECZENIA, CZYLI RADYKALNIE. NIE POTRAFIĘ (I SĄDZĘ, ŻE NIKT NIE POTRAFI) PODAĆ W PROCENTACH PANI INDYWIDUALNYCH SZANS I RYZYKA.
JEŻELI CHODZI O ZABURZENIA CZUCIA I DRĘTWIENIA - MOGĄ ONE BYĆ NASTĘPSTWEM HORMONOTERAPII. JEŻELI WYKLUCZONE ZOSTANĄ INNE PRZYCZYNY TYCH OBJAWÓW, NALEŻY BARDZO DOKŁADNIE ROZWAŻYĆ KONIECZNOŚĆ ZMIANY TEGO LEKU, ABY ZBYT POCHOPNIE NIE WYZBYĆ SIĘ TEJ METODY LECZENIA.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również