Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-12-18 19:09:14

Obciążony wywiad rodzinny w kierunku raka jajnika i problem z piersią

W październiku skończyłam 46 lat. Ze względu na raka jajnika mojej siostry(obecnie w trakcie leczenia) przeszłam serię szczegółowych badań.
Stwierdzono endomedriozę i związane z tym zmiany w prawym jajniku oraz polip w jamie macicy.
8 listopada wykonano zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy i usunięcia polipa.Przed podjęciem jakiekolwiek dalszego leczenia ginekolog zlecił wykonanie mammografii ze względu na wcześniejsze,od lat istniejące, zmiany mastopatyczne piersi.
Wynik - w piersi prawej guz okołosutkowy do badania BAC, badanie zrobione i czekam na wynik.
Teraz, miesiąc po zabiegu, endometrium już grubości 20mm i znowu dwa polipy,stara krew w jajniku.
Wiem, że leczenie farmakologiczne endomedriozy jest w przypadku guza piersi mało możliwe a leczenie piersi znacznie ogranicza endomedrioza. Mam pytanie z związku z tym. Jak wygląda leczenie w przypadku takiej pacjentki ? Co powinno się ze mną dalej zrobić? Co leczyć najpierw i jak?

CZY WYKONYWANO U PANI BADANIE GENETYCZNE? WYKRYCIE GUZA W OBRĘBIE PIERSI NIE JEST JEDNOZNACZNE Z ROZPOZNANIEM NOWOTWORU ZŁOSLIWEGO. GENERALNIE JEDNAK, JEŻELI MA PANI NAWRACAJĄCE PROBLEMY GINEKOLOGICZNE I OBCIĄŻONY WYWIAD RODZINNY W KIERUNKU RAKA JAJNIKA MOŻNA PRZEDYSKUTOWAĆ Z GINEKOLOGAMI OPCJĘ WYKONANIA HISTEREKTOMII Z USUNIĘCIEM JAJNIKÓW. W TEJ SYTUACJI ZOSTANIE ROZWIĄZANA CZĘŚĆ PROBLEMÓW GINEKOLOGICZNYCH ORAZ ZDECYDOWANIE ZOSTANIE ZMNIEJSZONE RYZYKO RAKA PIERSI.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również