Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2011-12-31 16:05:38

Tamoksyfen dopiero po zakończeniu herceptyny?

Jestem leczona od stycznia 2011. Mam 49 lat. W grudniu 2010 z mojej inicjatywy został wycięty guz zlokalizowany w dole pachowym. Miałam go od ponad dwóch lat (onkolodzy określali zmianę jako łagodną). Diagnoza: nowotwór złośliwy piersi w tkance ektopowej okolicy pachy pT1N1 G2. Największy wymiar utkania rakowego 1,5cm, ER(++) 70%, PGR(++) 60%, HER2 +3. W styczniu wycięto bliznę po pierwszym zabiegu i węzły. Wypreparowano 42 węzły chłonne, w jednym przerzut śr. 7mm z naciekaniem tkanek miękkich. Od marca przeszłam 6 kursów chemioterapii TAC, potem 6 tygodni radioterapii na obszar piersi lewej i regionalny układ chłonny 50Gy w 25 frakcjach oraz boost 10Gy w 5 frakcjach na lożę po guzie z marginesem.
Obecnie przyjmuję Herceptynę i Zoladex. Natomiast Tamoxifen mam dostać po zakończeniu Herceptyny. Ostanio przed podaniem kroplówki trafiłam do innego chemioterapeuty, który wyraził zdziwwienie, że nie dostaję od razu Tamoxifenu, ale więcej nie chciał komentować. Niepokój został jednak zasiany. Czy jestem właściwie leczona?

ABSOLUTNIE PODSTAWOWYM LECZENIEM W SKOJARZENIU Z HERCEPTYNĄ W PANI PRZYPADKU POWINNO BYĆ STOSOWANIE TAMOKSYFENU. ZOLADEX JEST UZASADNIONY (ZAWSZE ŁĄCZNIE Z TAMOKSYFENEM!) TYLKO U KOBIET < 40 ROKU ŻYCIA! POWINNA SIĘ PANI DOMAGAĆ TAKIEJ TERAPII OD SWOJEGO CHEMIOTERAPEUTY - JEST TO ZGODNE Z AKTUALNYMI WYTYCZNYMI POLSKIEGO TOWARZYSTWA ONKOLOGII KLINICZNEJ.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również