Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-01-07 14:28:19

Uczulenie po pierwszym wlewie taxotere

Moja mama tydzień temu przyjęła pierwszy wlew taxotere. W 3 dobie pojawiły się bóle, złe samopoczucie i taka jakby reakcja uczuleniowa pod

pachami i w pachwinach, teraz się to nasiliło. Próbuję skontaktować się z  jej lekarzem, ale jest nieuchwytny. Mieszkamy poza miastem w

którym mama się leczy i nie wiem czy powinniśmy jechać natychmiast do lekarza, czy może to normalne i minie lub da się to załagodzić

jakimiś ogólnie dostępnymi środkami?
 

DOCETAKSEL (TAXOTERE) JEST LEKIEM, KTÓRY MOŻE DAWAĆ REAKCJE UCZULENIOWE. W PRZYPADKU WYSTĘPOWANIA TEGO TYPU REAKCJI NALEŻY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI PODAĆ LEKI O DZIAŁANIU PRZECIWUCZULENIOWYM. W PRAKTYCE NAJCZĘSCIEJ STOSUJE SIĘ KORTYKOSTERYDY (LEKI ZAPISYWANE NA RECEPTĘ – NP. DEKSAMETAZON 8 mg, LUB METYPRED 32 mg.).

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również