Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-01-18 17:17:53

Operacja poszerzająca margines cięcia i dalsze leczenie

Chciałabym prosić o interpretację wyników i pytanie o dalsze leczenie. Nie mieszkam w Polsce, wykryto mi na koniec listopada guza , potem biopsja , operacja oszczędzająca i badanie wartowniczych węzłów chłonnych , dodam że skończyłam 32lata.  Wyniki : 15mm invasive ductal adenocarcinoma , grade 2 , naczynia krwionośne negative, czyste węzły na 5 usunietych (slnb) 0/5 negative. Jest tu też napisane, że invasive component jest 1.1mm z końca marginesu i w całej zmianie, która została usunięta było też high grade ductal carcinoma in situ , estr. 8/8 i pr 0/8 , her2 negative . Po rozmowie z lekarzem operującym mnie zostało ustalone, że musi być następna operacja poszerzająca margines i odbędzie się ona za 10 dni, chciałabym uzyskać informację jak to wszystko wygląda i jakie powinnam mieć później leczenie?

POSZERZANIE ZABIEGU JEST WSKAZANE W ZWIĄZKU Z MAŁYM MARGINESEM CHIRURGICZNYM ORAZ OBECNOŚCIĄ INNYCH OGNISK RAKA PRZEDINWAZYJNEGO. Z RACJI PANI WIEKU (POMIMO NIEWIELKIEGO STOPNIA ZAAWANSOWANIA MIEJSCOWEGO I
HORMONOZALEŻNOŚCI GUZA) MOIM ZDANIEM KONIECZNA BĘDZIE CHEMIOTERAPIA (3 MIESIĄCE LECZENIA) A NASTĘPNIE HORMONOTERAPIA (PRZEZ OKRES 5 LAT). WSKAZANA BYŁABY RÓWNIEŻ KONSULTACJA W PORADNI GENETYKI ONKOLOGICZNEJ.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również