Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-02-24 08:57:35

Powiększone węzły chłonne w śródpiersiu

Jestem obustronną amazonką herdodatnią. Po zakończonym leczeniu postanowiłam przebadać się prywatnie. Wyniki morfologii, biochemii i marker ca 15,3 - są w normie. Badania obrazowe - scyntygrafia, USG bez zmian,pierwsza TK wykazała zmiany na 7 żebrze oraz powiększone węzły chłonne na śródpiersiu -1,3 1,6 i 1,8mm. Zalecono mi powtórzenie TK w Klinice. Badanie wykazało po 6 tygodniach powiększone węzły o wymiarach jak w pierwszym, wykluczyło oczywiście żebro. Moja onkolog zaproponowała mi leczenie-xeloda i nowelbina, twierdząc że te leki powinny zmniejszyć opisywane węzły. Na jakiej podstawie twierdzi, że są one patologiczne nie badając ich? Jakie jest Pana zdanie i jaki działania Pan by zaproponował? Nadmieniam, że byłam leczona: czerwoną chemią, karboplatyną i taksoterem oraz herceptyną. Miałam też obustronne naświetlania. Jakie są moje szanse?

W PANI SYTUACJI ROZPOCZĘCIE CHEMIOTERAPII BEZ POTWIERDZENIA NOWOTWOROWEGO CHARAKTERU ZMIENIONYCH WĘZŁÓW WYDAJE SIĘ BYĆ DECYZJĄ ZBYT POCHOPNĄ.

ZMIANY ZLOKALIZOWANE W WĘZŁACH CHŁONNYCH NAWET JEŻELI SĄ TO OGNISKA PRZERZUTÓW RAKA PIERSI W ŻADNYM WYPADKU NIE ZAGRAŻAJĄ W TEJ CHWILI PANI ŻYCIU ORAZ NIE DAJĄ DOLEGLIWOŚCI. W TAKIEJ SYTUACJI JEDYNE DOLEGLIWOŚCI JAKIE SIĘ ZA CHWILĘ POJAWIĄ BĘDĄ ZWIĄZANE Z DZIAŁANIAMI NIEPOŻĄDANYMI CHEMIOTERAPII.

MOIM ZDANIEM W TEJ CHWILI NALEŻAŁOBY SIĘ SKUPIĆ NAD OCENĄ CHARAKTERU TYCH WĘZŁÓW. W GRĘ WCHODZĄ - PONOWNA TOMOGRAFIA ZA 3 MIESIĄCE LUB WYKONANIE BADANIA PET. DOPIERO GDY WYKAŻE SIĘ, ŻE WĘZŁY POWIĘKSZAJĄ SIĘ LUB W BADANIU PET BĘDĄ PODEJRZANE O AKTYWNY PROCES NOWOTWOROWY WSKAZANE BĘDZIE ROZWAŻENIE LECZENIA SYSTEMOWEGO.

NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE MOGĄ BYĆ ZWIĄZANE Z PROCESEM ZAPALNYM.

POZA TYM ZASTOSOWANIE U PANI (RAK PIERSI HER2+++) KAPECYTABINY ZABLOKUJE PANI W PRZYSZŁOŚCI MOŻLIWOŚĆ STOSOWANIA LECZENIA UKIERUNKOWANEGO ANTY-HER2 - LAPATYNIBU, KTÓRY MOŻE BYĆ KOJARZONY TYLKO Z JEDNYM LEKIEM CYTOSTATYCZNYM - WŁAŚNIE KAPECYTABINĄ. 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...