Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-02-24 09:06:01

Czy te dziwne objawy mogły być spowodowane tamoksyfenem?

Rozpoznanie - rak naciekąjący przewodowy . Zabieg 22.11.2011 - amputacja piersi lewej z usunięciem diagnostycznym węzłów chłonnych pachy. Rekonstrukcja piersi płatem LD. HER2 ''0'',ESTROGEN 90% ,PROGESTERON 90%, Ki67- dodatni odczyn jądrowy w 10 % komórek. Przyjmuję ZOLADEX i do 5 lutego TAMOXYFEN. Ponieważ miałam dziwne objawy aż znalazłam się na pogotowiu: niesmak i gorycz w ustach zaburzenie widzenia (po badaniach okulistycznych do -7 , toksyczna neuropatia) niesamowity ból głowy, ciśnienie 154/104 w CT nic nie wykazało, kolejnego dnia poszłam do lekarza. Doktor kazała odstawić tamoxyfen do 15 lutego bo tego dnia mam kolejna wizytę i mam przyjąć ZOLADEX - czy to normalne, że tak zareagowałam na 3 opakowanie TAMOXYFENU? Co teraz, jakie leki dostanę?

SĄ TO BARDZO NIETYPOWE OBJAWY I NIE SUGERUJĄ ZWIĄZKU Z LECZENIEM HORMONALNYM. MOŻE BYŁO TO ZWIĄZANE Z JAKĄŚ NEUROINFEKCJĄ?

W KAŻDYM RAZIE NALEŻY ROZWAŻYĆ POWRÓT DO TAMOKSYFENU NP. ROZPOCZYNAJĄC OD PRZYJMOWANIA GO CO 2. DZIEŃ. GDY W CIĄGU 10-20 DNI NIE POJAWIĄ SIĘ PONOWNIE WW OBJAWY NALEŻY POWRÓCIĆ DO PEŁNEJ DAWKI. 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również