Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-02-27 12:18:14

Ból i sztywność stawów przy przyjmowaniu inhibitorów aromatazy

Jestem po mastektomii (wrzesień 2010 roku - rak zrazikowy). Z uwagi na bardzo dobre wyniki receptorów [estrogenowe (+++), progesteronowe (+++), HER2: (0)ujemny zastosowano u mnie tylko kurację hormonalną (bez radioterapii i chemioterapii). W pierwszym okresie kuracji stosowałam tamoxyfen, ale z powodu powtarzających się polipów endometrialnych lekarz zmienił mi go na zolastrol. Stosuję go od około pół roku. Po mniej więcej miesiącu od rozpoczęcia kuracji zaczęły mnie boleć stawy dłoni i stóp. Zmiany te coraz bardziej się nasilają. Coraz trudniej jest mi wykonywać proste czynności. W ulotce do leku wyczytałam, że często jako działanie uboczne zorastrolu może wystąpić ból i sztywność stawów. Jeżeli wystąpił u mnie ten przypadek, to czym on może skutkować i czy nie trzeba będzie znów zmienić leku? W styczniu miałam wykonane badania pod kątem ewentualnego reumatyzmu lub osteoporozy ale wykluczyły one obydwa schorzenia.

POLIPY ENDOMETRIALNE SĄ STAŁYMI STRUKTURAMI W OBRĘBIE ENDOMETRIUM I JAKO TAKIE NIE MOGĄ 'SIĘ POWTARZAĆ' - PO PROSTU SĄ.
CZY W TRAKCIE STOSOWANIA TAMOKSYFENU DOCHODZIŁO DO NASILONYCH KRWAWIEŃ?
SAMA OBECNOŚĆ POLIPÓW NIE STANOWI PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA TAMOKSYFENU.

OPISYWANE PRZEZ PANIĄ OBJAWY SĄ TYPOWE DLA INHIBITORÓW AROMATAZY I NIESTETY NIE MA SKUTECZNYCH METOD ZAPOBIEGANIA. MOŻNA ROZWAŻYĆ ZMIANĘ LEKU - Z ANASTROZOLU NA LETROZOL. W PRZYPADKU DOBREJ TOLERANCJI TAMOKSYFENU ZASADNYM MOŻE BYĆ POWRÓT DO TEGO LEKU.


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również