Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-02-28 11:37:32

Drenaż limfatyczny do masażu nogi

Jestem po usunięciu węzłów chłonnych w lewej pachwinie. Wykryto u mnie nowotwór chłoniak limfatyczny T. Obecnie jestem w remisji choroby, ale mam cały czas obrzęk limfatyczny lewej nogi i chciałabym kupić drenaż limfatyczny do masażu nogi, ale nie wiem na ile mógłby mi on pomoc? Wracam do pracy fizycznej, a wiadomo jak w pracy człowiek nie ma lekko.

Pierwszą rzeczą jaką musi Pani ustalić, to spytać się lekarza prowadzącego, czy mimo remisji choroby, może Pani stosować terapię przeciwobrzękową. Każda forma terapii powoduje zwiększoną pracę układu limfatycznego i gdy jest jakieś zagrożenie przerzutem to terapia jest przeciwwskazana.

Zakładam, że pod pojęciem „drenaż limfatyczny” ma Pani na myśli aparat do Przerywanej Terapii Uciskowej. Oczywiście, jeżeli nie będzie przeciwwskazań to można go stosować. Niestety sam aparat „pracuje” nad obrzękiem tylko przez określony czas. W sytuacji Pani powrotu do pracy fizycznej, zalecałbym również rozważenie zakupu odzieży kompresyjnej, lub naukę bandażowania kończyny, po konsultacji z terapeutą. Odzież kompresyjna lub odpowiednie bandażowanie kończyny podtrzymuje efekty przerywanej terapii uciskowej. W pierwszej fazie terapii obrzęku wykonuje się bandażowanie, gdyż można codziennie z odpowiednią siłą wpływać na zmniejszający się obrzęk. Jak osiągnie Pani redukcję obrzęku, to zalecam stosowanie odzieży kompresyjnej, która jest wygodniejsza w stosowaniu i pomaga utrzymać osiągnięte efekty.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również