Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-03-30 22:12:46

Zabiegi w sanatorium

2 lata temu miałam operację oszczędzającą z usunięciem węzła wartownika i radioterapię - rak piersi przewodowy inwazyjny. Obecnie w ramach prewencji ZUS-owskiej dostałam skierowanie do sanatorium.
Nadmienię, że kilka lat temu miałam wyłuszczane mięśniaki (laparoskopowo) teraz też jakiś mały już urósł. Czasami narzekam na bóle kręgosłupa szyjnego.
Proszę mi podpowiedzieć z jakich zabiegów mogę skorzystać, uwzględniając moją chorobę i dolegliwości?

Pomimo upłynięcia od zabiegu usunięcia guza 2 lat, w Pani przypadku w dalszym ciągu nie zalecałbym zabiegów silnie działających na cały organizm. Do takich należą np. sauna, kriokomora, okłady borowinowe czy magnetoterapia.

W sytuacji, gdy pojawi się nawet niewielki obrzęk (raczej nie powinno do tego dojść w wyniku usunięcia tylko węzła wartownika), powinna Pani od razu zacząć stosować autodrenaż, lub poszukać osoby która się zajmuje wykonywaniem drenażu, i omówić z nią jak często musiałaby Pani poddać się takiemu zabiegowi. We wczesnym stadium obrzęku warto również rozpatrzyć zakup rękawa uciskowego.

Ból odcinka szyjnego kręgosłupa może wynikać z wielu powodów. Najlepiej jak zostanie to ocenione przez rehabilitanta, który powinien Pani doradzić co można robić. Z samych zabiegów, może Pani raczej stosować wszystko od masażu, przez ćwiczenia, zabiegi elektroterapii działające miejscowo itp. Oczywiście unikamy zabiegów wymienionych wcześniej. Ja polecam najprostszą formę leczenia, jaką są odpowiednio dobrane przez rehabilitanta ćwiczenia.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...