Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-04-03 13:40:49

Badania kliniczne

Pisze Pan w jednej odpowiedzi o ośrodkach które prowadzą badania nad nowymi lekami onkologicznymi. Obecnie zaproponowano mi Xelodę plus Lapatinib, mam rozsiany proces nowotworowy , rak przewodowy piersi (2008 rok rozpoznanie). Przez rok otrzymywałam herceptynę plus lapatinib w programie ALTO , w 2010 roku stwierdzono przerzuty do kości i opłucnej. Obecnie przerzuty do wątroby macicy i węzłów chłonnych. Czy jest coś lepszego od tego co mi zaproponowano? Czy to już koniec? Jestem po zaopatrzeniu wątroby w implanty radioaktywne I125, zmiana w opłucnej nie zmienia sie od pół roku, węzeł chłonny podżuchwowy zaopatrzony w jod 125 obecnie zmniejsza się. Jestem trudnym przypadkiem, ale w dobrej kondycji jeszcze, badania morfologiczne w normie.

JEŻELI CHODZI O MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA W KOLEJNYCH BADANIACH KLINICZNYCH, MOŻE BYĆ TO PROBLEMATYCZNE BOWIEM ZA ZWYCZAJ NIE MOŻNA DO NICH KWALIFIKOWAĆ CHORYCH, KTÓRZY WCZEŚNIEJ BYLI LECZENI METODAMI DOŚWIADCZALNYMI. W PANI PRZYPADKU JEŻELI LEKARZE OFERUJĄ PANI LAPATYNIB Z XELODĄ, TO NALEŻY Z TEGO SKORZYSTAĆ BOWIEM NIEWIELE OŚRODKÓW ZDECYDUJE SIĘ ZASTOSOWAĆ LECZENIE POZA WYTYCZNYMI PROGRAMU TERAPEUTYCZNEGO (A TAKA SYTUACJA JEST W PRZYPADKU STOSOWANIA LAPATYNIBU Z XELODĄ U CHORYCH WCZEŚNIEJ LECZONYCH LAPATYNIBEM).
ONKOLODZY LICZĄ, ŻE W CIĄGU NAJBLIŻSZYCH KILKUNASTU MIESIĘCY POJAWIĄ SIĘ REJESTRACJE NOWYCH LEKÓW UKIERUNKOWANYCH NA RECEPTOR HER2 (PERTUZUMAB, T-DM1), KTÓRE POWINNY BYĆ NASTĘPNIE DOSTĘPNE W RAMACH BADAŃ ROZSZERZONEGO DOSTĘPU (TZW. EAP). DO TAKIEGO BADANIA NA PEWNO BĘDZIE MOŻNA PANIĄ ZAKWALIFIKOWAĆ.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również