Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-04-05 11:21:28

Czy powrót miesiączki po odstawieniu zoladexu jest groźny?

Mam 43 lata. We wrześniu 2009 wyczułam guz w piersi prawej, który okazał się nowotworem złośliwym, wielkości 1cm - carcinoma ductale infiltra G2, ER+, PR+++, HER2 - . Jestem po zabiegu oszczędzającym, po usunięciu węzłów chłonnych pachowych, radioterapii. Leczona jestem nolwadeksem d 20 mg. Do listopada 2011 podawano mi zoladeks 3,6 mg co 28 dni. 12.03.2012 wróciła miesiączka, jestem tym bardzo zaniepokojona, ponieważ do menopauzy zostało mi 7 lat, a guz był hormonozależny. Proszę mi odpowiedzieć, czy w moim przypadku nie jest to zagrożenie nawrotem choroby i przerzutem?

LECZENIE ANALOGAMI GONADOLIBERYN (ZOLADEX) W SKOJARZENIU Z ANTYESTROGENAMI (TAMOKSYFEN) MA UZASADNIENIE WŁAŚCIWIE TYLKO U KOBIET PRZED 40 ROKIEM ŻYCIA. PO 40 RŻ SAM TAMOKSYFEN JEST WYSTARCZAJĄCY I BEZPIECZNIEJSZY NP. DLA KOŚCI NIŻ KOMBINACJA DWÓCH WW. LEKÓW. LECZENIE JEST PRAWIDŁOWE (ZAKŁADAM, ŻE NIE BYŁO PRZERZUTÓW DO PACHOWYCH WĘZŁÓW CHŁONNYCH).

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również