Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-05-07 22:00:00

Marsz żonkila w Kętrzynie

 W dniu 28 kwietnia 2012 roku Kętrzyńskie Towarzystwo „AMAZONKI” zorganizowało w Kętrzynie,  po raz czwarty „Marsz Żonkila”. Przebiegał on pod hasłem: „PROFILAKTYKA TWOJĄ SZANSĄ – wygraj z rakiem”.

W dniu  naszego marszu, pod Starostwem Powiatowym, podstawiony był mammobus, związany z naszą akcją, gdzie panie  wykonywały mammografię. Zainteresowanie badaniami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ zarejestrowało się 96 Pań a badania wykonało 90. Jest to bardzo dużo co ogromnie nas cieszy, że nasza praca zachęcająca do badań profilaktycznych nie idzie na marne.

 Również dużym zainteresowaniem cieszył się ustawiony z naszej inicjatywy, na Placu Piłsudskiego mobilny punkt poboru krwi /krwiobus/. Krew oddało 36 osób w ilości 16,2 litra. Około 20 osób dodatkowo chętnych nie spełniało warunków z różnych przyczyn.

Bardzo serdecznie wszystkim przebadanym Paniom  i Dawcom Krwi  - DZIĘKUJEMY.

 

Zbiórka uczestników odbyła się o godzinie 1600 na parkingu przy Kompleksie Rekreacyjno –Wypoczynkowym „Kętrzynianka”, gdzie w ubiegłych latach zakładałyśmy nasze „Poletka Nadziei”.  Posadzone żonkile rozkwitły i sam ich widok dodawał nadziei na lepsze jutro i szansę na całkowity powrót do zdrowia.

Cała kolumna przemaszerowała ulicą M. Skłodowskiej, okrążyła Rondo im. Kombatantów, następnie ulicą Wojska Polskiego, Sikorskiego, Plac Piłsudskiego i ulicą Kajki doszła do Amfiteatru..

Całość stworzyło długą i efektowną kolumnę, a klaksony i syreny z pojazdów prowadzących dodawały uroku, piękna i atrakcyjności całej akcji.

Przecudne żonkile – symbol naszego marszu i przywracania nadziei, widok których zapierał dech w piersi zawdzięczamy już od kilku lat naszemu niezawodnemu, wspaniałemu zaopatrzeniowcowi Panu Tomaszowi Kosiorowi. DZIĘKUJEMY.

Pięknie rozkwitłe żonkile i żółte, zielone i niebieskie balony naszych sponsorów

 w dłoniach, przy motocyklach i samochodach  uczestników marszu oraz pięknie świecące słońce dodało ogromnego blasku całości  i z  całą pewnością jesteśmy przekonane, że przywróciło  nadzieję, że „rak to nie wyrok”.

Ogromnym zaszczytem dla naszych działań był udział Pana Burmistrza – Krzysztofa Hećmana, Przewodniczącej Rady Powiatu Pani Teresy Prokop oraz kilku radnych z Urzędu Miasta:

Dołączyły do nas jak zwykle niezawodne koleżanki z  Giżycka i Węgorzewa.

W Amfiteatrze, po ogólnym przywitaniu i podziękowaniu za czynny udział w marszu wręczono naszym darczyńcom i sponsorom podziękowania i piękne żonkile

Następnie odbył się koncert. Jako pierwszy wystąpił chór Seniorów z koła ‘Złota Jesień” a po nim Chór „MELODIA” z koła „Pod Niedźwiadkiem” Piękne stroje występujących tematycznie przybrane ogromnymi żonkilami oraz w barwach żonkila i ich cudowny występ oraz wręczone piękne kwiaty prezes Amazonek , to ogromna radość, że można współpracować z tak wspaniałymi ludźmi.

Następnie wystąpił zespół BERKUT. Ale chłopaki dali czadu. Ileż oni mają w sobie energii, siły i pasji do tego co robią.

Występy artystów bardzo się podobały

Podczas koncertu  dla zgłodniałych czekał cały ogromny kocioł przepysznego  żuru  

z jajeczkiem, kiełbasą i chlebkiem przygotowany przez naszego sponsora Pana Piotra Pietrasa. Można było również zaopatrzyć się w świetne kosmetyki firmy ORIFLAME, wziąć udział w losowaniu nagród  ufundowanych  przez Kasę Stefczyka. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się  wóz strażacki, do którego można było wszędzie zajrzeć, zrobić sobie przy nim fotkę pamiątkową, wypytać o wszystko strażaków.  Również ogromną sensację jak i podziw wzbudziły lśniące maszyny oraz stroje naszych uczestników z Kętrzyńskiego Klubu Motocyklowego RAST.

 

Zauważyłyśmy, że organizacja koncertów z udziałem różnych zespołów, podnosi atrakcyjność naszych  akcji, a tym samym zostaje osiągnięty nasz cel, czyli zwrócenie uwagi jak największej ilości mieszkańców na profilaktykę. Mamy nadzieję, że tego typu  promowanie  badań  profilaktycznych przyczyni się do ich częstego  i systematycznego wykonywania. Co można było zaobserwować już po ostatnich sobotnich badaniach mammograficznych /do tej pory nigdy jednego dnia nie wykonano aż tak dużo badań/

Na zorganizowanie marszu pozyskałyśmy wsparcie finansowe i pomoc  następujących podmiotów:

Starostwo Powiatowe – Kętrzyn,

„Kasa Stefczyka,”

Kętrzyńskie Centrum Kultury,

KOMEC,

KTBS,

CENTRUM UBEZPIECZEŃ,

MTI –FURNINOVA,

PKO S.A,

CITY CLUB,

Spółdzielnia  Mieszkaniowa  “PIONIER”,

Pani  Urszula  Baraniecka,

Ponadto bardzo nam pomogli w organizacji  całej imprezy:

Urząd Miasta – Kętrzyn, Pani Ewa Sadowska, Pani Iwona Kubiak Piotrowska, PCK –Kętrzyn, Policja, Straż Pożarna, Kętrzyński Klub Motocyklowy „RAST”, PGK „KOMUNALNIK” , lokalna telewizja, Radio PLANETA i prasa.

Dziękujemy wszystkim serdecznie.

Dziękuję również serdecznie moim koleżankom  za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu  całości imprezy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Danuta Łozowska

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...