Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-05-21 23:36:53

Różnica w rozpoznaniu i epikryzie a dalsze leczenie chirurgiczne.

Jestem chora na raka piersi, mam za sobą 4 kursy chemioterapii AT pozostało jeszcze 2 do operacji. W rozpoznaniu w wypisie szpitalnym ma następującą klasyfikację choroby cT3N1Mx Z51.1/C50.9 natomiast w epikryzie T4bN3Mx. Czy takie nie jednoznaczne rozpoznanie może mieć znaczenie dla dalszego leczenia chirurgicznego. Czy przy N1 i N3 wycina się wszystkie węzły. Nadmienię, że nie miałam robionej bjopsji z węzłów tak więc czy tylko na podstawie badania USG można stwierdzić, że są w nich komórki rakowe, bo przecież gdyby ich nie było chirurg dokonuje chyba tylko amputacji samej piersi bez węzłów. Operację będę miała robioną w innym ośrodku niż leczenie chemioterapeutyczne gdyż w moim mieście nie oddziału chirurgii onkologicznej, tak więc pewnie chirurg będzie oceniał co ma zrobić na podstawie wypisu ze szpitala (co będzie brał pod uwagę rozpoznanie czy epikryzę). Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

RÓŻNICA POLEGA NA TYM, ŻE W EPIKRYZIE SUGERUJĄ JESZCZE ZAJĘCIE SKÓRY PRZEZ NOWOTWÓR. W PANI PRZYPADKU NIE ZMIENIA TO SPOSOBU POSTĘPOWANIA ANI ROKOWANIA.
KLINICZNE ZAJĘCIE WĘZŁÓW CHŁONNYCH (W BADANIU RADIOLOGICZNYM LUB PALPACYJNYM) JEST WSKAZANIEM DO USUNIĘCIA WĘZŁÓW DOŁU PACHOWEGO

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również