Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-05-22 21:20:35

Leczenie uzpełniające po opercji


W styczniu wykryto u mnie zmianę w piersi prawej. Biopsja wykazała, że jest to rak. Na początku marca przeszłam jednoczasówkę z usunięciem 3 węzłów. Wynik to carcinoma ductale invasium mammae G1 ac carcinoma intraductale typus cribriformis et solidus.Invasio carcinomatosa vasorum lymphaticorum,receptor estrogenowy na +++ 100%,progesteronowy na 90%,HER2 1+,ki w około 20-30%kk, węzły czyste. W drugiej piersi duże ognisko mikrozwapnień. Czekam na MRI i kolejną operację. Moje pytanie dotyczy leczenia, którego u mnie nie zastosowano. Czy jestem dobrze prowadzona? Lekarze mają podzielone zdania. Nie wprowadzono leczenia ze względu na małą masę guza 8mm oraz przebytą w przeszłości zakrzepicę, nie zablokowano miesiączki-mam 41 lat i na menopauzę się nie zapowiada. Czekam na wynik badań genetycznych, czy on również ma wpływ na dalsze leczenie?
 

CZY ROZPOZNANIE U PANI TO pT1b?
JEST TO NIEWIELKI GUZ O DUŻEJ WRAŻLIWOŚCI NA LECZENIE HORMONALNE MOIM ZDANIEM PRAWIDŁOWYM POSTĘPOWANIEM BYŁOBY ROZPOCZĘCIE U PANI LECZENIA HORMONALNEGO NAWET W TRAKCIE OCZEKIWANIA NA KOLEJNY ZABIEG CHIRURGICZNY. W PRZYPADKU, GDYBY W DRUGIEJ PIERSI ROZPOZNANO NOWOTWÓR TO DALSZE LECZENIE UWARUNKOWANE BYŁOBY BADANIEM HISTOPATOLOGICZNYM TEGO 2. GUZA.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...