Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-05-26 08:45:00

Amazonki świętując Dzień Matki, podzieliły się radością, nadzieją i miłością!

  Dzisiaj w siedzibie Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" w Poznaniu odbyło się wyjątkowe spotkanie kobiet z doświadczeniem raka piersi. O swoim macierzyństwie w cieniu raka piersi, wsparciu rodziny podczas walki z chorobą, relacjach z dziećmi i bliskimi opowiadały bohaterki wystawy fotograficznej “Amazonki & Macierzyństwo. Zdrowe i piękne dla dzieci ”, która jest wspólnym projektem  Amazonek, fotografki Katarzyny Piweckiej i wizażystki Ewy Rzyczniak. 

Amazonki świetują Dzień Mamy w Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" n/z Olga

fot. Maciej Szpakowski

Amazonki świetują Dzień Mamy w Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" n/z Olga

 Przesłaniem kampanii " Amazonki & macierzyństwo. Zdrowe i piękne dla dzieci " jest to, że niezależnie od tego, czy diagnoza przyszła przed czy po urodzeniu dzieci, Amazonki chcą powiedzieć wszystkim kobietom, że z rakiem można wygrać, mieć szczęśliwą rodzinę i spełniać się w macierzyństwie. Poprzez naszą kampanię chcemy pokazać również, że po leczeniu raka piersi kobieta może zaplanować zdrowe macierzyństwo i cieszyć się zdrowymi dziećmi.

 

 

W poznańskiej siedzibie Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" panowała dzisiaj niezwykle serdeczna, radosna atmosfera. To przede wszystkim dzięki bohaterkom wystawy, które opowiedziały gościom i dziennikarzom swoje historie. Biła od nich radość życia, optymizm, wielka energia do nowych wyzwań i nadzieja, którą chcą przekazywac innym. Lekarz onkolog dr Maria Litwiniuk przedstawiła problem raka piersi w kontekście macierzyństwa pod kontem medycznym.

Spotkanie zakończył koncert akordeonowy amazonki Anny Jasińskiej – jednej z bohaterek wystawy. 


Niektóre historie mam-amazonek:

 

JOANNA Z CÓRKĄ OLGĄ

Nasza BOHATERKA Joasia jest dla nas wyjątkowa. Diagnozę usłyszała niedawno, jest w trakcie chemioterapii. O sobie napisała tak:

"Nie poddaję się. Mam jeszcze tak wiele córce do pokazania".

Wzięła udział w sesji i pokazała, że macierzyństwo to radość i piękno bez względu na wszystko.Asiu, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy Ci powodzenia w walce o zdrowie, dla nas jesteś WIELKA

 

JOANNA Z SYNEM BARTUSIEM

Zwalczyła raka piersi, zaszła w ciążę i urodziła ślicznego zdrowego synka. Piękna krzepiąca historia...

"Zawsze chcialam zostać mamą, ale nie czesto życie układa sie tak jakbysmy tego chcieli. Jak w końcu pojawił się odpowiedni mężczyzna okazało się, że jestem chora.Podswiadomie czułam, ze to jeszcze nie koniec. Mówią, że nadzieja dodaje skrzydeł...Pięc lat po raku los spełnił moje marzenie. Dziś jestem szczęśliwą żoną i mamą rocznego Bartusia i wiem, ze to co najpiekniejsze właśnie sie dzieje..."

 

 

BEATA Z SYNEM PATRYKIEM

"...kiedy dowiedziałam się o chorobie wiedziałam, że moje życie przewróci się do góry nogami,że przejdzie kapitalny remont...skrzydeł dodało mi wsparcie najbliższych, rodziców, przyjaciół i niesamowicie dojrzałe podejście mojego 12-letniego wówczas syna Patryka. Dziękuję mu za jego dobre serce,optymizm i wiarę w zwycięstwo. Wewnętrzna walka, niedopowiedziane słowa, ogrom myśli, to pierwszy moment mojego zderzenia się z chorobą nowotworową, z wolna rodziła siłę i energię tworząc osobowość. To jak narodzić się na nowo, to druga szansa i wiem,że nie zmarnuję tego daru-daru ŻYCIA!!! "

 

EWA Z CÓRKĄ KAROLINĄ I SYNAMI: PATRYKIEM I KUBĄ

'' MOJE DZIECI '' to dzieki nim miałam siłę ,motywację i chęć walki o zdrowie.To One są dla mnie najważniejsze - to im najtrudniej było mi powiedzieć o mojej chorobie ''Raku" , która najczęściej kojarzy się ze śmiercią.Widziałam ich łzy ,strach i bezsilność gdy bez sił po chemioterapii leżałam w łóżku-głaskały po łysej już głowie.To One opowiadały o szkole ,kolegach,koleżankach o problemach. To One potrzebowały mojej uwagi i rozmowy. Kochane Dzieci razem przeszliśmy przez chorobę i razem możemy byc radośni i cieszyć się życiem. DZIĘKUJĘ..."

 

 

DANUSIA Z SYNAMI : MICHAŁEM, ROMANEM I PAWŁEM

" Duża rodzina to dużo miłości , która daje dużo siły na zmaganie się z przeciwnościami losu. Bez względu na to co to będzie - tak jak w moim wypadku - choroba nowotworowa. Michał , Roman, Paweł, to oni sprawili że od początku miałam ogromną mobilizację do walki z chorobą, to oni dawali mi siłę i nadzieję. A teraz są moją dumą..."


BASIA Z SYNEM HUBERTEM I CÓRKĄ ZUZANNĄ

" ...w czasie choroby moje dzieci swoją radością życia  motywowały mnie do walki.Udzielał mi się ich optymizm, entuzjazm, zapał i pozytywne myślenie. To od nich nauczyłam sie nie martwić na zapas, cieszyc tym co mam i nie planować zbyt daleko - życ pełnią życia tu i teraz ... "

 

MAŁGOSIA Z CÓRKA AGATĄ

"Moja córka i ja, razem. Tak bardzo pragnę dla Niej szczęścia. Myśl o tym, o Niej, o nas, dają mi siłę;

siłę by być - czuć, kochać, walczyć, spełniać się..."

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Marta Baranowska

Forum

 • Al_la (offline)

   

  Avatar

  • Wspiera Amazonki.net

  2012-05-28 11:18:41
   

  http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Wystawa-zdjec-amazonek-z-dziecmi-ma-zachecac-do-badan-piersi,120066,8.html

Poczytaj również