Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-06-14 09:52:46

Rak rdzeniasty i menopauza indukowana chemioterapią

Przeszłam cykl chemioterapii 4xAC oraz radioterapię 30 naświetlań z uwagi na nowotwór lewej piersi – CARCINOMA MODULARE NHG 3 (3+3+3) GRANICE CIĘCIA BEZ ZMIAN NOWOTWOROWYCH, ujemne wskaźniki ER(-), PGR(-), Her2(-). Ki67 około 25%. Węzeł wartowniczy czysty. Operacja oszczędzająca.
Moje pierwsze pytanie dotyczy dalszego rokowania przy tego rodzaju nowotworze oraz pozostałych wynikach?
Drugie pytanie odnosi się do objawów menopauzy. Po czwartej chemii zatrzymała mi się miesiączka oraz pojawiły bardzo częste i uciążliwe uderzenia gorąca( od chemii minęło dwa miesiące). Czy takie objawy mogą oznaczać skutki uboczne radioterapii czy może farmakologiczną menopauzę? Jeśli menopauzę to czy istnieje jeszcze szansa na cofnięcie się tego procesu? Mam 46 lat przed podaniem chemii miałam bardzo dobre wyniki hormonalne, menopauza u kobiet w rodzinie 54 – 56 lat.
Trzecie pytanie dotyczy preparatu REMIFEMIN – czy w moim przypadku jest on wskazany ?

ROKOWANIE DOBRE - RAK RDZENIASTY JEST JEDNYM Z LEPIEJ ROKUJĄCYCH, DODATKOWO NOWOTWÓR NIE DAŁ PRZERZUTÓW DO PACHOWYCH WĘZŁÓW CHŁONNYCH.

OPISYWANE PRZEZ PANIĄ OBJAWY ŚWIADCZĄ O WYSTĘPOWANIU MENOPAUZY INDUKOWANEJ CHEMIOTERAPIĄ.

U WIĘKSZOŚCI KOBIET DOCHODZI DO POWROTU REGULARNEGO CYKLU MIESIĘCZNEGO ALE ZWIĄZANE JEST TO TEŻ Z WIEKIEM, BOWIEM MENOPAUZA INDUKOWANA CHEMIOTERAPIĄ MOŻE PŁYNNIE PRZEJŚĆ W NATURALNĄ MENOPAUZĘ.

NIE MA DANYCH, KTÓRE ŚWIADCZYŁYBY O BEZPIECZEŃSTWIE STOSOWANIA WYCIĄGU Z PLUSKWICY GRONIASTEJ U CHORYCH PO LECZENIU RAKA PIERSI.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...
 • Avatar

  2022-03-30 17:31:07

  Zabiegi po leczeniu raka piersi

  Jestem rok po operacji oszczędzającej i usunięciu 3 węzłów chłonnych. Po leczeniu neoadiuwantowym stwierdzona...