Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-06-28 17:26:04

Leczenie potrójnie ujemnego raka piersi

Mam 41 lat. Jestem po mastektomii. Rak inwazyjny przewodowy NHG3, pT2, pN0. Receptory ujemne, HER-2 negatywny, Ki67 w 60% jąder komórkowych. W węźle wartowniczym zmian nowotworowych nie stwierdzono. Leczę się w WCO w Poznaniu. Lekarz mówił, że po mastektomii radioterapia nie będzie już potrzebna a hormonoterapii też nie będzie.
Jestem po pierwszej dawce chemii, mam przyjąć 4 kursy (schemat EC). Czy jest to właściwy sposób leczenia? Czy to jest dla mnie najlepsze rozwiązanie? ( schemat EC wydaje mi się, że jest mało popularny). Proszę o odpowiedź jakie są rokowania. Czy w moim przypadku można warto leczyć herceptyną lub cisplatyną? Kiedy powinnam zrobić badanie markerów nowotworowych?
 

W PANI PRZYPADKU MAMY DO CZYNIENIA Z TZW. POTRÓJNIE UJEMNYM RAKIEM PIERSI, W KTÓREGO LECZENIU NA DZIEŃ DZISIEJSZY UZASADNIENIE MA TYLKO CHEMIOTERAPIA. CHEMIOTERAPIA SCHEMATEM EC MA PODOBNĄ SKUTECZNOŚĆ JAK AC. Z UWAGI NA POTRÓJNIE-UJEMNY CHARAKTER NOWOTWORU, CECHĘ pT2, MOŻNA ROZWAŻYĆ JESZCZE STOSOWANIE PO 4xEC TAKSANÓW (OPTYMALNIE 12 KURSÓW PAKLITAKSELU PODAWANEGO CO TYDZIEŃ).

 

Rozmowa z onkologiem o markerach nowotworowych w raku piersi:

http://amazonki.net/artykuly/czytaj/1845/leczenie/rozmowy-z-onkologiem-pytanie-miesiaca---marzec

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również