Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-07-16 10:30:01

Zielona herbata

Koleżanki córka - lat 27 ma raka piersi. Z uwagi na fakt iż moja mama zmarła 8 lat temu, zapytały się o jakieś wskazówki, porady. Postanowiłam zasięgnąć opinii eksperta, ponieważ zdziwił mnie fakt odnośnie spożywania zielonej herbaty. Kiedyś mówiło się, że zawiera ona wiele składników pomocnych w walce z rakiem, dlatego chorym na raka zaleca się picie zielonej herbaty... dziś przeczytałam, że jednak tak nie jest. Czy jest to prawda? Dodatkowo chciałam się zapytać o sok Monavie - sok z owoców acai berry (jagody acai), a także o sok Noni. Czy są one zalecane, czy naprawdę pomagają, wzmacniają organizm, niszczą komórki rakowe, czy raczej jest to kolejny, że tak to nazwę chwyt marketingowy?

ZIELONA HERBATA ZAWIERA NIEWIELKIE ILOŚCI SUBSTANCJI O DZIAŁANIU PODOBNYM DO LEKU CYTOTOKSYCZNEGO - METOTREKSATU. JEDNAK ILOŚCI TYCH SUBSTANCJI SĄ NAPRAWDĘ ZNIKOME I NIE MAJĄ ŻADNEGO ISTOTNEGO WPŁYWU NA PRZEBIEG CHOROBY NOWOTWOROWEJ.
EFEKT PRZECIWNOWOTWOROWY ŻADNEGO Z WW. SOKÓW, SUPLEMENTÓW DIETY ITP NIE ZOSTAŁ NIGDY POTWIERDZONY W RZETELNIE PRZEPROWADZONYCH BADANIACH KLINICZNYCH U CHORYCH NA NOWOTWORY CZY W GRUPACH WYSOKIEGO RYZYKA ZACHOROWANIA NA SCHORZENIA NOWOTWOROWE I DLATEGO WSZYSTKO, CO MÓWI SIĘ O TYCH PREPARATACH MUSI BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM OCENIANE W KONTEKŚCIE MARKETINGU.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...