Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-07-25 17:30:55

USG piersi

W otrzymanym wyniku okresowego badania usg piersi była informacja: piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej z elementami tkanki gruczołowej w górnych zewnętrznych kwadrantach bez cech MFC, doły pachowe bez zmian patologicznych, węzły chłonne niewidoczne. Zauważone zmiany ultrasonograficzne: w prawej części na godz. 9 przewód mlekowy 2,46 mm. Wskazana samokontrola piersi po miesiączce, kontrolne badanie USG piersi za 12 m-cy.
To jest wynik od mojego ginekologa, który jednocześnie wykonywał USG. Co oznacza wynik i jakie powinno być postępowanie, ewentualnie leczenie ?
Dodam , że mam 35 lat, jedno dziecko 10 l. Miesiączkuję regularnie. Upławów i wydzieliny nie mam. W 2 fazie cyklu odczuwam tkliwość/wrażliwość piersi, szczególnie z boku jednej (akurat tej bez żadnych zmian). Dwa lata temu usunęłam po 5 latach wkładkę hormonalną mirenę i od tamtej pory nie przyjmuję żadnych hormonów.
Trochę się niepokoję bo rok to długo i nie wiem, czy powinnam coś z tym dalej robić, czy poczekać do kolejnego badania USG za rok.

OPISANE PRZEZ WYKONUJĄCEGO BADANIE USG ZMIANY W PIERSI TO ANATOMICZNE STRUKTURY, KTÓRE W PRZYPADKU DOBRYCH APARATÓW USG SĄ DOBRZE WIDOCZNE. POSZERZENIE PRZEWODÓW MLEKOWYCH MOŻE SIĘ POJAWIAĆ W KOŃCOWEJ FAZIE CYKLU MIESIĘCZNEGO. JEŻELI SIĘ PANI NIEPOKOI TO MOŻNA ROZWAŻYĆ WYKONANIE KONTROLNEGO BADANIA USG (PRZEZ RADIOLOGA) ZA 4-6 MIESIĘCY.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również