Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-08-23 10:05:05

Jakie są rokowania?

Mam 30 lat i dwa tygodnie temu dowiedziałam się że mam raka piersi.
Badanie usg - na granicy kwadrantów zewnętrznych piersi prawej badalne zgrubienie o wym 20 mm x 25, sonograficzne hypoechogeniczna struktura o nierównym i zatartym obrysie o wym. 20mm x 13 mm. W dole pachowym węzły chłonne o wym 18 mm, 10 mm, i 8 mm. Rozpoznanie patomorfologiczne: carcinoma ductale invasivum nhg 2.
Po wizycie u onkologa skierowani mnie na rtg klatki piersiowej oraz usg jamy brzusznej w celu wykluczenia rozsiewu, wyników jeszcze nie mam.
Pani onkolog po badaniu jako rozpoznanie wpisała rak piersi prawej T2N2MX. Leczenie - chemioterapia przez pół roku później niestety amputacja piersi, Pani onkolog stwierdziła iż guz jest duży (5 cm) po zbadaniu i zmierzeniu linijką, nie jest operacyjny trzeba go zmniejszyć chemią, piersi nie da się niestety uratować. Jakie są moje rokowania? Czy mam szanse wyleczenia, co jeśli okaże się, że są przerzuty na inne organy?

ABY OBIEKTYWNIE USTALIĆ PANI ROKOWANIA KONIECZNE BYŁYBY JESZCZE INFORMACJE DOTYCZĄCE CECH KOMÓREK RAKA PIERSI - CZY SĄ WRAŻLIWE NA HORMONOTERAPIĘ, CZY MAJĄ NADEKSPRESJĘ BIAŁKA HER2, JAK SZYBKO SIĘ DZIELĄ. DOPIERO WTEDY MOŻNA COŚ WIĘCEJ POWIEDZIEĆ NA TEMAT ROKOWANIA. TO CZY CHEMIOTERAPIA ZOSTANIE ZASTOSOWANA PRZED CZY PO LECZENIU OPERACYJNYM NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA ROKOWANIE.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również